Бум споживання, політкриза: якою була Україна у 2007 році (ВІДЕО)

Скрін із відео

2007-й рік запам’ятався через політичну кризу. Крім того, відбувся перший достроковий розпуск парламенту президентом, а українці почали масово скуповувати квартири і машини.

Про це розповідаємо у новому випуску документального серіалу “30 років Незалежності” на телеканалі UA.

Отже, 2007-ий рік – бум споживання. Для того, щоб взяти на щось кредит у банку, достатньо лише паспорта та ідентифікаційного коду. Банки охоче видавали навіть іпотечні кредити.

“Це був “найврожайніший” рік для рієлторського співтовариства, це був період пікового зростання вартості квадратного метра житлової та комерційної нерухомості”, – зазначила рієлтор Ірина Ткаченко.

Кредитний ажіотаж відчували і співробітники автосалонів.

У 2007-му активно зростала вся світова економіка. А інвестори вже не боялися вкладати в Україну.

“Глобальна економіка почала зростати, відповідно підвищився попит на український експорт, пішли доходи в країну, відповідно підвищилася платоспроможність, ось на цій хвилі платоспроможності банки почали збільшувати своє кредитування”, – говорить Ярослав Жалило, економіст, заст. директора Національного інституту стратегічних досліджень.

Пробки – зараз лихо обласних центрів, але все тільки починалося в 2007-му. Доступне кредитування вивело на дороги тисячі автомобілів. Траси, розраховані ще за радянськими стандартами, такого напливу просто не витримували.

Також в 2007 році відбулася політкриза. Віктор Янукович – лише рік як прем’єр – стрімко нарощував вплив, а президент Віктор Ющенко ризикував залишитися без повноважень. Сторони вступили в запекле протистояння.

Крім цього, в тому році представниця України Вєрка Сердючка зайняла друге місце на пісенному конкурсі “Євробачення“.

Більше про головні події року дивіться у відео.

Прямий ефір