Буча відновлюється після російської окупації — як відбудовують місто-герой (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Київська область продовжує відновлюватись після російської окупації. Як повідомляють в обласній адміністрації, за час бойових дій тут було пошкоджено близько 26 тис. будівель — шкіл, лікарень, дитячих садків, приватних та багатоквартирних будинків. Вже 3,5 тис. із них відремонтовано. Серед найбільш постраждалих районів — Бучанська територіальна громада. До життя повертається і місто-герой Буча, повідомляє FREEДОМ.

Сотні жителів Бучі під час окупації Київської області російськими військами втратили своїх близьких. Частина з них — 52 родини — сьогодні, 24 вересня, отримали квартири в одній із новобудов. Це рідні тих, хто захищав свою країну як від 2014 року, так і від початку повномасштабного вторгнення. Пам’ять трьох вшанували хвилиною мовчання.

55-річний Тенгіз Ланський загинув у Бучі 3 березня внаслідок агресії Росії проти України. Він — учасник Антитерористичної операції (АТО). Чоловік не захотів залишати місто після початку повномасштабного вторгнення російських військ.

“Під час нападу, який стався 24 лютого, він намагався вступити до тероборони Києва, на жаль, його відправили назад. Він пішки дійшов, бо були вже зірвані мости, він пішки дістався до Бучі, тут я залишив йому машину свою. Тут він зв’язався із місцевими АТОвцями. І він, і його побратим Бушуй загинули удвох”, — розповів родич загиблого Артем.

Російські військові розстріляли Тенгіза на одному з блокпостів. Лише в середині квітня Артем дізнався про те, що його вітчима убито. Тіло знайшли на Варшавській трасі. Колись Тенгіз поїхав із рідної Грузії через військову агресію Росії, але повномасштабного вторгнення до України чоловік не пережив.

“Я бачив перед похороном тіло, хоча воно було в жахливому стані, оскільки воно місяць пролежало на вулиці. В нього очей не було… не знаю, що з ними сталося, але він загинув від автоматної черги, голова і груди були уражені кулями. Може, і не можна так казати, але я дуже радий, що він загинув просто миттєво від автоматної черги, що його не катували місяць. Бо знаходили тіла і в каналізаційних люках, де люди там місяцями лежали живі зі зв’язаними руками. Тому хоча б він загинув миттєво від зброї, як воїн”, — поділився родич загиблого.

Після жахів російської окупації Буча відновлюється і повертається до мирного життя. Ремонтують зруйновані будинки та готуються до опалювального сезону.

“В нас на сьогодні є декілька пріорітетів. Безумовно, пріорітет номер один — це відновлення житла і нормального життєзабезпечення у всіх містах Київської області. В Бучі, як і у всій області, відбуваються наступні кроки. Насамперед це 400 млн грн, які були виділені урядом на поточні ремонти, вони також частково пішли і на місто Буча. Також обласний бюджет виділив 15 млн грн в Бучу, це відбулося в серпні”, — повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Олексій Куліба.

Відновлюється й медична сфера. У Ворзелі — це Бучанська територіальна громада — відкрили оновлену амбулаторію. За час окупації Київської області російськими військами тут через обстріли було пошкоджено дах, фасад будівлі, вибиті шибки. Сьогодні медзаклад готовий до прийому пацієнтів.

“Важливо нам демонструвати кроки, які служать людям, щоб вони отримували послуги. Все необхідне обладнання, яке для цього рівня лікарні тут є, передбачено. А найунікальніше — це колектив, колектив, який залишався тут під час окупації, надавав послуги жителям у складний час, ризикуючи життям, але ми всі вистояли”, — розповів Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Активно допомагають відбудовувати те, що зруйнували російські окупанти, іноземні благодійні організації. Збирають пожертвування у всьому світі, насамперед для відновлення об’єктів критичної інфраструктури. Говорять, Україна може й надалі розраховувати на підтримку демократичних країн.

“Стовідсоткову, повну підтримку, дуже відчувається небайдужість світу, небайдужість жителів різних країн і справді відчувається величезна, колосальна, неймовірна підтримка в усьому світі. Всі з нами, ми можемо це відчути. Плани оптимістичні, настрій також, але все залежить від того, скільки людей приєднаються до нашої ініціативи, скільки людей у всьому світі підтримають наш фонд, підтримають Україну”, — резюмував директор представництва фонду Global Empowerment Mission в Україні Андрій Негрич.

Читайте також: “Вистояли — відбудуємо”: Буча, яка пережила звірства російських окупантів, відзначає день міста

Нагадаємо, на українських територіях після деокупації залишилося багато проблем, які поступово розв’язуються: розмінування, доступ до медпослуг, соціальні виплати та відновлення інфраструктури. Однак евакуйованим українцям рекомендують цю зиму перечекати у безпечніших регіонах України.

Прямий ефір