Російський диктатор Путін підписав закони, спрямовані на посилення контролю всередині країни. Закони, які російські пропагандисти називають “захистом суверенітету”, насправді покликані захистити путінський режим від нових загроз, повідомляє FREEДOM з посиланням на Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України.
“Закони, які пропаганда називає заходами для “захисту суверенітету”, фактично є спробою убезпечити режим від нових загроз на кшталт походу Пригожина (колишній глава ПВК “Вагнер”, — ред.) на Москву”, — інформує ЦПД.
Закрутити гайки через страх перед заколотами та зрадами Путін намагається ще жорсткішими обмеженнями прав і свобод. Як зазначають у ЦПД, тепер участь у збройному повстанні карається позбавленням волі на строк від 15 до 20 років. Засуджені за тероризм або збройний заколот більше не матимуть права на умовно-дострокове звільнення. Іноземним громадянам, які допомагають спробам підірвати безпеку Росії, загрожує до 15 років позбавлення волі.
Також у російському законодавстві тепер передбачена кримінальна відповідальність за злочини проти військової служби для добровольців, включно з дезертирством, опором начальству та знищенням військового майна.
“Ухвалення та підписання цих законів підтверджує, що Кремль дедалі більше боїться внутрішніх загроз і намагається законодавчо убезпечити себе від них. Утім, цей тиск рано чи пізно призведе до дестабілізації внутрішньополітичної ситуації та врешті-решт падіння путінського режиму”, — зазначили в Центрі протидії дезінформації.
Читайте також: Втрати Росії в Чорному морі навряд чи компенсуються протягом найближчих десятиліть, — військовий експерт