Бої — за 10 км від міста: як у війну живе туристичний Святогірськ

Скріншот відео UA

Святогірськ — одне з небагатьох міст Донецької області, яке обійшли бойові дії у 2014 році. Коли незаконні збройні формування руйнували сусідній Слов’янськ, Святогірськ приймав постраждалих. Від початку повномасштабного вторгнення РФ місто вже двічі потрапляло під обстріл, інформує UA.

Святогірськ називають перлиною Донбасу. Він оточений змішаними лісами та розташований на березі Сіверського Донця. Щороку сюди приїжджали тисячі туристів, бо тут дуже багато баз відпочинку, свіже повітря та чудова природа. Сьогодні всього за 10 км від цього туристичного міста йдуть бої.

До початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в місті проживали близько 4,5 тис. осіб. Зокрема й внутрішньо переміщені особи, які у 2014 році були змушені залишити свої тимчасово окуповані міста. Зараз на вулицях можна зустріти лише пенсіонерів.

“По громаді ми зараз робимо аналіз, ну приблизно тисячі три людей залишилося. Тобто люди, хто, як кажуть, можуть виїхати — вони виїжджають, багато хто залишається вдома, дуже багато пенсіонерів”, — розповів святогірський міський голова Володимир Бандура.

Люди кажуть, що не їдуть, бо не мають грошей на оренду житла в інших містах.

У Святогірську продовжують працювати підприємці. Євген — зі Львова, сюди приїхав вісім років тому. Закохався у місто та вирішив залишитися. Тепер під звуки великокаліберної артилерії окупантів варить місцевим львівську каву.

“Потрібно ж комусь варити каву, пекти хліб, допомагати, не знаю. Навіть не знаю, як пояснити. Допомагати — одним словом, допомагати людям, які тут залишилися, які тут захищають нашу країну”, — розповів Євген.

У місті понад місяць не працюють відділення банків. Зняти гроші з карток можна лише у сусідньому Слов’янську. Це проблема не тільки для місцевого населення, а й для бізнесу, що працює.

“Якщо проблема з готівкою, підприємцям організовуємо саме ось якусь таку систему, щоб вони могли поїхати хоча б перевести в готівку, тому що багато постачальників беруть тільки готівку”, — зазначив Святогірський міський голова.

У Святогірську залишилося лише кілька лікарів. Кажуть, поки справляються, але у разі термінових операцій пацієнтам можуть допомогти лише у хірургічному відділенні Слов’янська, де оперують два хірурги.

“Їхати, ну куди мені? Я вважаю, що війна скоро закінчиться, буквальні тижні, ну і якщо я поїду, хто залишиться тут? Розумієте, просто немає лікарів”, — розповів “Дому” сімейний лікар Святогірської міської амбулаторії Володимир Шлюфін.

У місті через обстріл окупантів пошкоджено приміщення Свято-Успенської Святогірської лаври. На момент обстрілу в монастирі було близько 1 тис. парафіян, серед них — і переселенці з Ізюма.

Читайте также:

Доля путінського режиму в руках української армії – Яковенко

Росія кусатиме Україну, доки не позбудеться всіх зубів – політолог

Прямий ефір