Близько 10 тис. ув’язнених РФ завербовано в ПВК “Вагнер” для війни проти України, — Подоплєлова

Ілюстративне фото: dw.com

У Росії активно триває таємна мобілізація ув’язнених, вже можна говорити про близько 10 тис. осіб, завербованих у ПВК “Вагнер”. Про це сьогодні, 21 вересня, заявила голова юридичного департаменту “Русь сидящяя” Ольга Подоплєлова в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Жодних офіційних опублікованих цифр немає. Але за тими джерелами, які є у нас, можна говорити про близько 10 тис. осіб, яких завербували з російських колоній для участі в ПВК “Вагнер”. Але водночас, звичайно, є розуміння, що поки що не всі з цих людей були перекинуті безпосередньо на фронт для того, щоб брати участь у бойових діях. Тобто ця цифра, звичайно, набагато менша, але все одно, звичайно, значна. Йдеться про 2000-3000 осіб, які беруть участь безпосередньо у ПВК вже на місці”, зазначила Подоплєлова.

Вона додала, що прихована мобілізація триватиме паралельно з частковою, про яку сьогодні заявив російський президент Володимир Путін.

“Ми припускаємо, що найближчим часом, найімовірніше, ця мобілізація лише набиратиме обертів. Наразі надходять повідомлення про те, що ПВК “Вагнер” дісталися Татарстану, Кіровській області. Коли вони вийдуть на Урал, Сибір — там нові колонії. Це новий ресурс, і там зосереджено величезну кількість колоній”, сказала Подоплєлова.

Читайте також: Часткову мобілізацію в Росії оголосив Путін: як реагує світ

Нагадаємо, російський президент Володимир Путін сьогодні, 21 вересня, оголосив про часткову мобілізацію в Росії та підтримку псевдореферендумів на захоплених територіях України.

Прямий ефір