Більшість у ЄС розуміє, що відносини у форматі business as usual із Путіним вже неможливі, — ексміністерка оборони Литви

Раса Юкнявічене. Фото: Facebook/Rasa Jukneviciene

Більшість у Європарламенті розуміє, що Україні потрібно допомогти перемогти у війні і сприяє цьому. Про це сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала заступниця голови підкомітету Європарламенту з безпеки та оборони, ексміністерка оборони Литви (2008-2012 рр.) Раса Юкнявічене.

Вона зазначила, що ставлення до РФ у Європарламенті дуже змінилося, вже ніхто не думає про just business з Росією.

“Ми маємо допомогти Україні перемогти на цій війні, і що це теж наша війна. А Путін вже військовий злочинець, і ніхто по-іншому не думає. Тож все залежить дуже сильно зараз від того, як звільнятимуться території в самій Україні. Тому зараз уже ніхто навіть і по-іншому не думає, що тільки більше зброї і більше західної зброї, яка може зупинити і перемогти цього диявола, я б сказала: Ну, ось таке враження, що точно з Путіним business as usual, такого не буде. Ніхто про це не думає”, – сказала Юкнявічене.

На її думку, війна з Україною стала початком кінця Путіна.

“Я думаю, що він до цього глухого кута йшов уже давно. 24 лютого, моє перше інтерв’ю згадую вранці литовському телебаченню, коли в мене думка була одна: це початок кінця Путіна. І ось зараз це приходить. Я думаю, що це остання фраза цієї війни, вона, звичайно, може бути жорстокою, і ще не кінець… Але те, що ми бачимо в цьому міхурі Кремля, де там вони вже почали воювати один з одним, ми бачимо, як звинувачується армія та генерали армійські Російської Федерації, те, що відбувається з мобілізацією”, — зазначила Юкнявічене.

Гостя ефіру порівняла нинішню Росію із раковою пухлиною, яку потрібно ізолювати. Діалог з РФ, на її думку, буде можливим після певних змін, зміни влади, коли це буде держава “без таких імперіалістичних намірів”.

Читайте також: Ми розуміємо, що кожен український солдат гине за нас, — депутат Сейму Литви (ВІДЕО)

Нагадаємо, від 19 вересня 2022 року Латвія, Литва, Естонія та Польща обмежили в’їзд громадян РФ із шенгенськими візами з міркувань безпеки.

Прямий ефір