Білорусь найближчим часом не вступатиме відкрито у війну з Україною — експерт назвав основні завдання білоруських військових

Віктор Ягун. Фото: espreso.tv

Білорусь найближчим часом не використовуватиметься для активних бойових дій у напрямку України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив генерал-майор запасу Служби безпеки України Віктор Ягун.

“Я думаю, що Білорусь найближчим часом не використовуватиметься для активних бойових дій у напрямку України, бо просто немає можливості якщо не людського, то більше технічного формування ось цього угруповання. Тобто саме кількість бронетехніки, яка потрібна для військ “50 плюс”, напевно, так назвемо цю кількість, яка могла б щось робити й десь просунутися у тому чи іншому напрямі”, — вважає Ягун.

На його думку, зараз основним завданням Білорусі залишається тилове забезпечення російських окупаційних військ.

“Це передача тієї техніки, яка перебувала на консервації. Це боєприпаси, які вони активно передають до Росії. І зараз з’явилося ще одне завдання білоруських військових. Вони фактично займаються підготовкою тих мобілізаційних резервів, які Росія змогла назбирати по своїй території. Тобто вони ніби намагаються створити справді нормальні підрозділи. За місяць-два йде активне навчання на полігонах. І ці підрозділи можуть бути перекинуті на український фронт, саме вже як більш-менш сформовані”, — сказав експерт.

Він зазначив також, що аеродроми Білорусі росіяни використовують як майданчик для ракетних атак і, можливо, атак дронів.

Читайте также: Лукашенка та Путіна задовольняє статус-кво Білорусі — опозиціонер про можливість провокацій на кордоні з Україною

Прямий ефір