Банки за 9 місяців видали понад 6 млрд грн нових іпотечних кредитів, – НБУ

Фото Укрінформ

У вересні 2021 року видали 943 іпотечні кредити на загальну суму 812 млн грн.

Про це свідчать результати опитування банків про обсяги наданих населенню іпотечних кредитів, інформує НБУ.

Загалом за перші дев’ять місяців року банками видано понад 7,5 тисяч іпотечних кредитів на загальну суму майже 6,1 млрд грн.

Як зазначають в НБУ, якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, нове іпотечне кредитування зросло у 2,7 раза в грошовому вимірі.

“Кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості зберігають домінантні позиції: їхня частка у вересні становила 88% від кількості та 86% від обсягу всіх виданих іпотечних кредитів. Ринок іпотечного кредитування залишається концентрованим: п’ять найактивніших банків уклали майже 90% нових угод”, – йдеться в повідомленні.

В НБУ зазначають, що середня сума договору у вересні становила 861,1 тис. грн і була дещо нижчою, ніж у серпні (889,7 тис. грн) унаслідок зростання частки іпотечного кредитування в регіонах та зменшення середньої суми договору в Києві.

“Середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту становила у вересні 15,4% на первинному і 13,6% – на вторинному ринку. З початку року ставки знизилися відповідно на 1,5 в. п. та на 0,3 в. п”, – додали в Нацбанку.

Раніше повідомлялося, що Україна запускає лізинг під 5% на житло для медиків.

Читайте також: Уряд має представити програму підтримки бізнесу, який дотримується карантину, – нарада у президента

Прямий ефір