Атаки РФ дронами по Україні малоефективні: тактику окупантів пояснив військовий експерт

Уламки іранського дрона у Білій Церкві. Фото: uatv.ua

Росія продовжує застосовувати концепцію терористичних атак БПЛА по об’єктах України з метою виявити точки української ППО, прорахувати кроки Сил протиповітряної оборони та скоригувати подальші ракетні атаки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Валерій Рябих.

Він зазначив, що тактика російських окупантів застосування повітряних засобів змінюється.

“Протягом реалізації тієї концепції терористичних атак, яку прийняла Російська Федерація в діях проти України на тлі, коли на полі бою не може переломити ситуацію, тактика застосування повітряних засобів всіляко модернізується з тим, щоб протистояти протиповітряній обороні. І, звичайно ж, противник використовує будь-які можливості, щоб виявити засоби протиповітряної оборони, обійти їх і для того, щоб ракетні удари були якомога чутливіші для України”, — сказав експерт.

Рябих також зазначив, що в різний час по-різному російські війська використовували іранські дрони — “Шахеди”.

“Цей дешевий засіб запускається з тим, щоб у кінцевій точці вразити якийсь навіть не цільовий об’єкт. Тому що практично зараз їм дуже важко обійти всі точки протистояння на тих основних маршрутах, де вони запускаються. Але, звичайно ж, зараз їх використовують для того, щоб виявити роботу ППО, засікти її і вже потім скоригувати ракетні атаки”, — пояснив експерт.

Таку тактику, за його словами, ми бачили під час останньої масованої ракетної атаки по Україні.

“24 “Шахеда” з 24 були знищені засобами протиповітряної оборони, і за цією атакою послідувала ракетна. Причому видно, що ці дії вже робляться Російською Федерацією на тлі певних проблем і з наявністю дронів, і тих же ракет”, — зазначив Рябих.

Він звернув увагу на те, що раніше атаки БПЛА з боку росіян були більш масовими. А зараз вони використовують мінімально необхідні партії для того, щоб вирішити завдання.

“Що стосується ракет, то ці атаки також комбіновані, з використанням ракет повітряного базування. Причому використовуються як високоточні ракети типу Х-101, так і, скажімо, відносно дешеві старого зразка, які віднести до тих же високоточних засобів, як, наприклад, Х-55, не можна”, — сказав Рябих.

Також експерт зазначив, що під час чергової ракетної атаки Російська Федерація застосувала проти України ті ракети, які раніше Українська держава передала РФ за Будапештським меморандумом, відмовившись від ядерної зброї.

“Зараз ці ракети використовуються по Україні з тим, щоб перевантажити засоби протиповітряної оборони. Вони не високоточні, їхнє відхилення може становити від 500 м до 5 км. Але загалом якщо вони запускаються по містах, можуть наробити великої біди”, — акцентував Рябих.

І, крім того, разом із крилатими ракетами РФ використовувала балістичні ракети, доповнив він.

“Перехопити такі зараз українська система ППО не може. З 55 ракет останньої атаки 47 було знищено, але, відповідно, деякі з ракет досягли своєї мети, зокрема, у цій ракетній атаці були дві типу “Кинджал”, — сказав експерт.

Читайте також: Загальний залп ракетоносіїв ЗС РФ у Чорному морі становить понад 20 ракет, — речниця ОК “Південь”

Раніше військовий оглядач і колишній речник ЗСУ Владислав Селезньов сказав, що в разі, якщо Тегеран надасть Кремлю балістичні ракети, Україна зможе збивати їх не відразу. Найефективніший спосіб боротьби — знищувати їх на місцях базування.

Прямий ефір