Армії РФ нема чого протиставити сучасним танкам, що поставляються Україні, — Гетьман

Танк Abrams. Фото: forces.net

У російської окупаційної армії немає техніки, здатної протистояти сучасному озброєнню, яке Україні надають країни Заходу. Про це сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він зазначив, що Україна в результаті всієї обіцяної допомоги має отримати понад 400 танків.

“Можна сказати, що ми отримаємо близько 5 танкових бригад, тобто це досить велика сила. Де вони зараз перебувають і як швидко вони потраплять до наших Збройних сил? Ну, я думаю, що вони вже перебувають в Україні”, — сказав Гетьман, додавши, що до моменту, коли танки потраплять безпосередньо на лінію фронту, інформація про їхнє місце розташування буде закритою.

Він зазначив, що німецькі танки справді складні в управлінні, але не складніші за зенітно-ракетні комплекси, які були поставлені в Україну і якими військові дуже швидко навчилися керувати.

“Броня танка як Leopard, так і Abrams, і Challenger не дозволяє жодному сьогоднішньому російському танку її пробити. Принаймні, лобову броню. Бічна броня витримає переважну більшість пострілів з усіх гармат, які є на танках Російської Федерації, з гранатометів РПГ-7 та іншого, що є у них в руках. Це друге. Третє — дальність стрільби Leopard, Abrams і Challenger перевершує дальність стрільби будь-якого російського танка. Тому в бою з російськими танками, якщо буде танковий бій, то шансів у навіть ось тих Т-14, які їздити не можуть, практично немає”, — повідомив експерт. 

Він додав, що названі танки теж можуть бути підбиті, але це дуже складно зробити.

“Він один витримає бій із 10, із 15 танками ворога. І це дуже хороша зброя. І ось ці 4-5 механізованих бригад, які можуть бути створені… Це може бути такий коктейль, там можна використати і ті танки, які зараз є у нас ще радянського виробництва, це може бути комбіновані підрозділи, тоді можна говорити про створення до 10 бригад. Це вже дуже сильно”, — сказав Гетьман.

Читайте також: Російська пропаганда “воює” із західними танками ще до їхнього прибуття в Україну — які цілі переслідує Кремль

Прямий ефір