Армія РФ намагається затягнути українських військових у міські бої — ситуацію в районі Токмака оцінив експерт

Токмак. Фото: zoda.gov.ua

Російські окупаційні війська перемістили в район міста Токмак у Запорізькій області значну кількість військових. Вони окопуються з усіх боків і буквально в авральному режимі вибудовують нові лінії оборони. Російські війська намагаються затягнути Сили оборони України в міські бої, очікуючи, що ЗСУ підуть на прямий штурм населеного пункту. Таку думку озвучив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 27 вересня.

“Окупанти в Токмаку зараз окопані з усіх боків, по периметру, Російська Федерація робить усе для того, щоб затягнути українські війська в міські бої. Зробити все те ж саме, як зробила українська армія з російською, завівши їх у Бахмут. Ось вони намагаються те ж саме зробити — затягнути нас туди. Але ми навіть собі уявити не можемо, куди наша армія буде далі рухатися, тому що це є оперативним задумом Генштабу ЗСУ. Немає ніякої лінійності на кшталт: із точки “А” в точку “Б” за найкоротшим маршрутом. У жодному разі”, — зазначив експерт.

За його словами, українські військові шукають слабкі місця в обороні армії РФ — там, де окупанти не встигли укріпитися.

Зараз росіяни в авральному режимі, в аварійному можна сказати, намагаються побудувати якусь четверту, четверту з половиною лінію оборони, п’яту, доповнив Ступак.

“Риють щось бульдозерами, тракторами, щось мінують вони. Але це все робиться з коліс. Це не робиться, як у попередні пів року, мовляв, у них все нормально, часу валом, ресурсів валом, поки в України немає техніки і ресурсу для прориву. Зараз такого варіанту немає”, — наголосив гість ефіру.

З кожним кілометром, коли українські військовослужбовці просуваються вперед, вони стають ближчими до окупованого Криму, зазначив експерт.

“Я не кажу зараз про звільнення Криму, в жодному разі, тому що це взагалі окрема історія. І вона навіть більше політична, ніж військова. Я говорю про те, що до Криму наближаємося. І тоді на півострові почнеться нове, сповнене “вибухових вражень” життя — як на західному узбережжі, на східному, так і в центральній частині, яка наразі поки що поза зоною досяжності Сил оборони України”, — зауважив гість ефіру.

Він вважає, що такі українські міста, як Мелітополь, Токмак, не звільнятимуть шляхом штурму.

“Найімовірніше, це буде як із Херсоном. Головне — створити умови, щоб російські військовослужбовці покинули міста. Хто не покине, той буде рано чи пізно взятий у полон. Кому пощастить — той на обмін піде”, — сказав аналітик.

Читайте також: Прорив ЗСУ до Токмака — це вихід на оперативний простір та обвалення оборони противника — оцінка Грабського

Раніше військовий аналітик Олексій Гетьман сказав, що залізничний маршрут “Волноваха — Токмак — Джанкой” — це рокадна дорога, якою росіяни ще можуть оперативно підвозити забезпечення на фронт. Коли українські захисники деокупують місто Токмак, південне угруповання ЗС РФ опиниться в складній логістичній ситуації. Тож, за Токмак буде серйозний бій, росіяни вже латають дірки в забезпеченні.

Прямий ефір