Активна зовнішня загроза: як Росія намагається втрутитися в президентські вибори у США (ВІДЕО)

Вибори у США. Фото: gettyimages.co.uk

Москва розгорнула наймасштабнішу інформаційну кампанію щодо втручання в прийдешні вибори президента США. Про це заявляють у Вашингтоні. І тепер, як зазначають аналітики, використовує більш витончені методи. Зокрема, активно застосовує штучний інтелект, щоб швидше створювати фейковий контент. Видання The Washington Post уже назвало спроби російського втручання — найактивнішою зовнішньою загрозою для нинішнього політичного сезону в США, повідомляє FREEДОМ.

Для втручання у вибори президента США в листопаді 2024 року Росія створила за допомогою штучного інтелекту більше фейків, ніж будь-яка інша країна у світі. Про це на умовах анонімності заявив один зі співробітників Офісу директора національної розвідки США. За його словами, атаки Москви зосереджені на виборчому штабі нинішньої віцепрезидентки США Камали Гарріс.

“Росія — набагато більш досвідчений гравець, який краще розуміє, як працюють вибори у США, і які цілі слід обирати. На запитання про те, яким чином Росія поширює контент, створений із використанням штучного інтелекту, чиновник вказав на заяву Міністерства юстиції від 9 липня про припинення передбачуваної операції, підтримуваної Москвою, яка використовувала акаунти в соціальних мережах”, — з матеріалу Reuters.

Тим часом виборчий штаб опонента Гарріс Дональда Трампа атакувала інша країна-ізгой — Іран. Про це влітку заявляли в Офісі директора національної розвідки, Агентстві з кібербезпеки та захисту інфраструктури та Федеральному бюро розслідувань США. Згідно з даними, які публікує видання Politico, іранські хакери надсилали вкрадену інформацію до штабу чинного президента Джо Байдена. Однак, як стверджують у матеріалі, електронні листи визнали шкідливими, і співробітники кампанії не відповіли на них.

“На виборах 2024 року передбачуване прийняття Іраном аналогічної схеми злому і витоку, яку Росія використовувала 2016 року, змушує американських чиновників бути в стані підвищеної готовності. У червні група хакерів, пов’язаних з іранським урядом, успішно атакувала кампанію Трампа, вкрала внутрішні документи кампанії й поділилася ними з новинними організаціями. Хакери зламали обліковий запис електронної пошти давнього союзника Трампа Роджера Стоуна, щоб атакувати персонал кампанії”, — з матеріалу на сайті CNN.

Технології штучного інтелекту для впливу на зовнішню політику використовує і Китай. Про це пише Reuters, посилаючись на заяви співробітників Офісу директора національної розвідки США. Проте у Вашингтона немає прямих доказів спроб втручання Пекіна у вибори президента США.

“Щоразу, коли я зустрічаюся з китайськими офіційними особами, я порушую питання про втручання у вибори й чітко даю зрозуміти, що втручання будь-якої країни у вибори США є неприйнятним, і ця поїздка не стала винятком у цьому плані. Я ще раз на цьому наголосив”, — сказав радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван.

У відповідь на інформаційні атаки Захід продовжує боротьбу з кремлівською пропагандою. З останнього, у червні США і Польща спільно відкрили у Варшаві міжнародний центр протидії російській дезінформації. На початку вересня Міністерство фінансів США запровадило нові санкції щодо як співробітників офіційних кремлівських ЗМІ, так і неурядових організацій, які поширюють фейки й коріння яких ведуть до Москви. Під санкції потрапили до 10 співробітників Russia Today та автономної некомерційної організації “Діалог”.

“Росія регулярно використовує свої розвідувальні служби, урядових довірених осіб і приховані інструменти впливу в цих зусиллях. Кремль дедалі більше адаптує свої зусилля, щоб приховати свою участь, розробляючи велику екосистему російських проксі-сайтів, підроблених онлайн-персон і підставних організацій, які створюють хибний вигляд незалежних джерел новин, не пов’язаних із російською державою”, — із заяви на сайті Міністерства фінансів США.

Вашингтон уже не раз закликав Москву припинити втручання у вибори президента. Крім того, представник Білого дому Джон Кірбі розкритикував публічні заяви диктатора Путіна про підтримку одного з кандидатів.

Читайте також: Я закликаю всіх підтримати Україну, — Байден на Генасамблеї ООН (ВІДЕО)

Прямий ефір