“Агора” і “ОВД-Инфо”: правозахисник розповів про організації, які надають адвокатську допомогу росіянам

Ілюстративне фото: pixabay.com

Федеральна палата адвокатів Росії не допомагає з відверто репресивними справами, які Кремль відкриває проти росіян. Тому, люди, які потребують адвокатської підтримки, можуть звертатися до таких організацій як “Агора” та ОВД-Інфо”. Про це сьогодні, 23 березня, в ефірі телеканала FREEДОМ повідомив російський правозахисник і голова інформаційно-аналітичного центру “Сова” Олександр Верховський.

“Мені здається, що всі механізми допомоги так чи інакше задіюються, хоча адвокатів реально не вистачає, однак нові люди все-таки включаються в роботу… Справ справді багато, особливо багато їх було в середині 2022 року щодо дискредитації російських збройних сил, вони йшли сотнями, зараз їх стало поменше, але з’являються й інші”, — сказав він.

За словами правозахисника, громадянам зазвичай складно знайти допомогу через Федеральну палату адвокатів Росії, оскільки палата дистанціюється від такого роду справ. Верховський зауважив, що в такому випадку вони завжди можуть звернутися до великих правозахисних організацій, які акумулюють необхідну підтримку.

“Насамперед це Міжнародна правозахисна група “Агора”, яка значною мірою є адвокатською мережею. Також незалежний правозахисний медіа-проєкт “ОВД-Інфо”, з яким теж співпрацює досить багато адвокатів. Таким чином вдається залучити для допомоги нових адвокатів, і це необов’язково безкоштовна робота”, — розповів Олександр Верховський.

Читайте також: “Зручний метод зачищати громадський простір”: чому Путін боїться правозахисників і переслідує їх

Прямий ефір