Китай — дуже серйозна держава, серйозна економіка, яка має політичний і економічний вплив на Росію. Китай міг би допомогти Україні у встановленні миру. Про це сьогодні, 16 червня, під час пресконференції після закінчення Саміту миру сказав президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.
“Ми поважаємо Китай і завжди поважали територіальну цілісність цієї держави. Все, чого ми хочемо, щоб Китай поважав територіальну цілісність нашої країни та наш суверенітет. Ми поважаємо народ Китаю, його цінності, життя і його вибір, і хотіли б, щоб Китай робив те саме. Не більше. Хотілося б і не менше”, — сказав глава Української держави.
Він звернув увагу, що якщо китайська сторона має якісь пропозиції, то повинна озвучувати їх Україні, а не просто публікувати в медіа.
“Україна ніколи не казала, що Китай — наш ворог. В України ворог один — Путін, саме він напав на нас. Що стосується друзів, я вважаю, що друзі — це ті, хто допомагають тоді, коли складно. І я хотів би, щоб Китай був другом України. Китай з Україною були серйозними економічними партнерами. Кажу “були”, не через те, що припинили економічні відносини, а через те, що Путін заблокував Чорне море. А найбільший у нас обсяг був в агропромисловому комплексі саме Чорним морем. І Путін зупинив і зменшив товарообіг між нашими державами”, — заявив Зеленський.
Президент також пояснив, що Росія використала Китай як свій інструмент, намагаючись зірвати Саміт миру.
“Путін зробив все, щоб представники Китаю працювали з іншими дипломатичними установами інших країн для того, щоб ті скасували свою присутність і підтримку України, а приєднались до китайсько-бразильських пропозицій. І, мені здається, це неправильно. Тому я ще раз наголошую: кожна країна й кожен лідер мають право на свою позицію, не ламаючи інших. Треба поважати одне одного. Все, що я хочу, — миру своїй країні”, — резюмував він.
Читайте також: Україна готова вислухати позицію Китаю та Бразилії щодо встановлення миру — умову назвав Зеленський
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого бере участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.
За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.
Читайте також: Фінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)