Охорона Москви та ПВК “Еспаньола”: як Путін намагається вберегти себе за допомогою найманців (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Президент РФ Володимир Путін створює сили оборони Москви після заколоту глави приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгена Пригожина в червні 2023 року. Це нова організація з охорони столичної інфраструктури, повідомляє FREEДОМ.

Побоюючись військових заколотів у Росії, ще в листопаді 2022 року Путін створив організацію для охорони столиці — сили безпеки уряду Москви. У липні 2023 року ця організація набула більш воєнізованого характеру, а саме отримала дозвіл на використання вогнепальної зброї.

“Проєкт також надає москвичам можливість добровільно виконувати “патріотичні” обов’язки воєнного часу, уникаючи при цьому служби на передовій в Україні. Мер Москви Сергій Собянін зумів обмежити прямий вплив війни на відносно забезпечене населення столиці. Більшість російських втрат в Україні — з бідніших провінційних регіонів”, — з повідомлення Міністерства оборони Великої Британії в соцмережі X.

За повідомленнями британської розвідки, сили безпеки уряду Москви, найімовірніше, було посилено, тому що вони виявилися неготовими відбивати наступ бунтівних військ групи “Вагнер” у червні 2023 року.

“Треба розуміти, що приватна військова компанія ніяк не описана законодавчо. Якщо там виникає якась проблема, як її вирішувати, якщо немає жодних законів? Чому Путін не міг впоратися з Пригожиним 10 місяців? Тому що у нього проти Пригожина не було жодних законних способів боротьби”, — пояснив колишній співробітник Комітету державної безпеки Союзу Радянських Соціалістичних Республік (КДБ СРСР) і Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов.

Побоюючись можливих заколотів, Путін намагається оточити себе новими найманцями. Так, партія російського диктатора “Единая Россия” взяла під свій контроль приватну військову компанію “Еспаньола”. Раніше вона перебувала в структурі так званого батальйону “Восток” як добровольчий підрозділ російських футбольних фанатів (“ультрас”, — ред.). З 2023 року партія Путіна проголосила “Еспаньолу” приватною військовою компанією. Тепер за гроші “Единой России” відбувається активний рекрутинг у ПВК.

“У ПВК “Еспаньола” беруть так званих футбольних “ультрас”, російських радикалів усіх мастей, зокрема симпатиків нацистської ідеології, а також пересічних цивільних осіб із зубожілих суб’єктів РФ і тимчасово окупованих територій України — останніх використовують у “м’ясних штурмах” для створення статусу бойового підрозділу”, — із повідомлення Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України в Telegram.

У пунктах рекрутингу в “Еспаньолу” за участь у бойових діях проти України обіцяють по 220 тис. руб. (2 411,6 дол.) на місяць. Контракт має бути підписаний мінімум на пів року. Також заманюють страховими виплатами від 1 до 5 млн руб. (від 11 до 55 тис. дол.). Найвища плата — за смерть найманця. Але в ГУР зазначають, що фінансова мотивація всього лише обгортка. Оскільки загиблих і тяжкопоранених росіяни не вивозять з поля бою, і оформляють зниклими безвісти.

“Пригожин уже довів, що жодні приватні військові компанії на фронті ефективними не можуть бути, тому що на фронті існує єдиний принцип в армії — єдиноначальність. І на фронті не може бути різних компаній, навіть зараз, коли немає ПВК, але є Росгвардія, “кадирівці” — це тільки створює проблеми на захоплених територіях в Україні з боку РФ”, — додав Жирнов.

Попри те, що найманство в Росії заборонене законом, у країні існує понад десяток приватних військових і охоронних компаній. За даними ЗМІ, у різні роки Росія використовувала бойовиків у майже 30 країнах світу. Більшість російських ПВК пов’язані з Міністерством оборони, Федеральною службою безпеки (ФСБ) або розвідувальним управлінням.

Читайте також: ПВК — це один зі способів рекрутувати бійців на війну РФ проти України — думка Пелевіної

Прямий ефір