Орбан намагається грати на боці Росії — розбір від аналітикині Київської школи економіки

Віктор Орбан. Фото: ukrinform.ua

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжує грати на боці РФ та гальмувати нові пакети антиросійських санкцій, що є проявом гібридного впливу Росії на Угорщину. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила аналітикиня Київської школи економіки (KSE) Юлія Павицька.

“Я думаю, це все ж таки прояв якраз гібридного впливу Росії на інші країни, зокрема, на Угорщину в цьому випадку. Оскільки ми бачимо, наскільки вони сильно пов’язані економічно, вони залежать від їхніх енергоресурсів, вони домоглися якраз виключення з шостого пакету санкцій там, де були якраз ембарго на російську нафту, вони продовжують її купувати. Тому виглядає так, що дійсно Орбан продовжує підігравати диктатору Путіну та намагатися грати на боці Росії й гальмувати наступні пакети санкцій”, — сказала Павицька.

На думку аналітикині, на позицію Угорщини та Орбана має впливати більшою мірою Європейський Союз.

“І, можливо, змінювати свої підходи до ухвалення рішень, а не так, що в нас кожний пакет фінансової або військової допомоги, або санкційний пакет блокується всього лише однією країною за фактом”, — зазначила Павицька.

Вона також прокоментувала українські санкції щодо угорського OTP-банку, який внесений до переліку міжнародних спонсорів війни. Павицька вважає, що в України були всі передумови для такого кроку, оскільки OTP-банк продовжує діяльність у Росії і фактично визнає так звані “ДНР” і “ЛНР”.

“Відповідно, ми вже бачимо, що це важливий важіль тиску на інші країни, на їхні компанії, які не хочуть виходити з російського ринку, тому що це може бути певним клеймом. Ніхто не хоче бути офіційно визнаний організацією, яка фінансує терористів і війну”, — сказала вона.

Вона зазначила, що Україна зараз стає більш активною завдяки групі Єрмака — Макфола, яка активно пропонує структурні та економічно обґрунтовані пропозиції з приводу подальших санкційних обмежень.

“Україна зараз стає більш активною саме в накладенні санкції на конкретні підприємства, фінустанови. І це якраз допоможе Україні стимулювати санкційну коаліцію, зокрема ЄС, дзеркалити українські санкції. Ми вже бачимо доволі великий список порушень або доказів, що ці конкретні організації мають бути внесені в санкційні списки, Україна запроваджує, і, відповідно, потім це підсилює наші аргументи, що країни санкційної коаліції мають координуватися і теж вносити обмеження на ці компанії”, — сказала Павицька.

Вона нагадала, що Європейський центральний банк зажадав від австрійської банківської групи Raiffeisen Bank закрити свій бізнес у Росії. Аналітикиня зазначила, що неадекватною є ситуація, коли кілька європейських банків, фінустанов залишаються на ринку Росії та продовжують здійснювати там свою діяльність.

Читайте також: Слова і риторика — це одне, а інтереси — інше, — Фесенко про позицію Орбана в ЄС

Нагадаємо, Будапешт заблокував новий транш військової допомоги для України від Європейського фонду миру. Уряд Угорщини висловив обурення тим, що фонд спрямовує гроші виключно для підтримки України, а не “для інших сфер”. Ще Будапешт висунув свої умови для розблокування траншу.

Прямий ефір