Щоб надати Україні кредит у розмірі 90 млрд євро, ще потрібно завершити роботу над трьома документами. Про це сьогодні, 18 травня, на брифінгу у Брюсселі розповів речник Єврокомісії Балаж Уйварі, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.
Він також зазначив, що переговори просуваються успішно, і висловив сподівання, що роботу над документами завершать уже незабаром.
“Нам ще належить доопрацювати три документи, і найбільшого прогресу ми досягли щодо меморандуму про взаєморозуміння. Ми ще не зовсім готові, але досягли значного прогресу. І, нагадаю, загалом будь-який меморандум про взаєморозуміння, що лежить в основі програми макрофінансової допомоги, спирається, скажімо так, на три стовпи. Необхідна наявність програми МВФ, яка є в Україні. Необхідні економічні реформи та певні політичні умови. Тож це своєрідна основа того, як виглядає меморандум про взаєморозуміння. І справді, переговори йдуть дуже добре. Дайте нам трохи часу, і тоді, сподіваюся, дуже скоро ми зможемо дати вам остаточне зелене світло з цього питання”, — сказав він.
Для надання кредиту, окрім меморандуму про взаєморозуміння, необхідні кредитна угода та поправки до українського плану.
Читайте також: Запуск першого траншу: у ЄС говорять про прогрес щодо кредиту Україні на 90 млрд євро (ВІДЕО)
Нагадаємо, верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас заявила, що Україна отримає перший транш кредиту в розмірі 90 млрд євро вже у червні. І ці кошти підуть безпосередньо на безпілотники.
Читайте також: Перша частина кредиту у 90 млрд від ЄС має піти на виробництво дронів, — Зеленський














