На фронті Сили оборони України продовжують завдавати втрат армії РФ. Лише за травень безпілотники українських захисників вразили та знищили майже 90 тис. військових цілей росіян, повідомляє FREEДОМ.
Від початку доби станом на 16:00 сьогодні, 4 червня, на передовій відбулося вже 67 боїв. Найбільше російських штурмів — на Покровському напрямку, зазначають у Генштабі ЗСУ.
“Від Покровська дії розвиваються на два напрямки — на південний захід у бік Дніпропетровщини та на північний схід у бік Костянтинівки. Противник розуміє роль і значення Костянтинівки та намагається її атакувати з трьох боків — з Покровська, з Часового Яру, і з Торецька, де тривають бої дуже високої інтенсивності”, — розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
На Лиманській ділянці українські війська успішно відбили російські штурми в районі Греківки Луганської області, а також Карпівки, Липового, Рідкодуба і Торського Донецької області. Противник намагався наступати й в районі Нового Миру, Загризового та Вовчанська Харківської області.
На Куп’янському напрямку окупанти застосовують малі мобільні групи на квадроциклах, баггі та мотоциклах як одноразовий ресурс, кажуть військові.
“Після провалу бронетехнічних штурмів росіяни переходять до дій малими групами. Противник виходить з основною метою — закріпитися в посадках. До техніки ставиться як до витратного матеріалу. Мотоцикли просто кидають, ми їх знищуємо. Також знищення і придушення логістичних маршрутів — один із наших пріоритетів. Усе, що знаходиться на передньому краї та в прилеглих районах, оперативно виявляється і знищується. Провести ротацію особового складу технікою або здійснити підвезення росіянам практично нереально”, — повідомив начальник штабу 4-го батальйону Першої Президентської бригади Національної гвардії України з позивним “Сіріус” в інтерв’ю “Армія TV”.
Російська армія продовжує втрачати також дорогу і рідкісну техніку. На одній з ділянок фронту бійці 15-ї бригади артилерійської розвідки знищили радіолокаційний комплекс “Зоопарк” окупантів. Вартість такого РЛС — 25 млн доларів.
За словами військових експертів, в окупантів не вистачає сил і техніки однаково активно діяти вздовж усієї лінії фронту.
“Тому, діють насамперед на пріоритетних, з їхньої думки, напрямках. Йдеться про Сумщину, Курщину, Бєлгородщину, причому дуже напружені бої тривають на Курщині навколо Тьоткіно. А Сумщина, звісно, привертає найбільшу увагу, оскільки росіяни сформували там угруповання, частину сил перевели з Курської області, десь 55 тис. Природно, наші командири розуміють це, тому організовують відповідні зусилля, щоб поламати ці плани”, — зазначив Ігор Романенко.
У Курській області українські бійці відбили 11 штурмів росіян. А бійці 5-го прикордонного загону знищили склад із безпілотниками армії РФ, дві позиції артилерії, вісім укриттів і піхоту.
Загальні втрати армії країни-агресора з початку повномасштабного вторгнення вже перевищили 991 тис. осіб. За добу було ліквідовано 1 020 російських солдатів, сім бронемашин, 88 артилерійських систем і десятки одиниць іншої техніки росіян.
Читайте також: За кожен метр української землі росіяни платять дуже високу ціну: ситуацію на фронті оцінив Братчук














