Країни, які мають кордон з Росією та Білоруссю, отримають додаткову підтримку від Європейського Союзу в розмірі 170 млн євро на захист своїх кордонів для того, щоб боротися з незаконною міграцією. Про це сьогодні, 11 грудня, повідомили у пресслужбі Європейської комісії, інформує FREEДОМ.
Більшість цих країн входять до ЄС. Естонія отримає 19,4 млн євро, Фінляндія — 50 млн євро, Латвія — 17 млн євро, Литва — 15,4 млн євро, Польща — 52 млн євро, а Норвегія, яка не входить до ЄС, — 16,4 млн євро.
Ці кошти підуть “на модернізацію електронного обладнання спостереження, поліпшення телекомунікаційних мереж, розгортання мобільного обладнання виявлення та протидію вторгненням з використанням безпілотників, тим самим забезпечуючи ситуаційну обізнаність у режимі реального часу і підвищуючи мобільність прикордонних патрулів”.
Європейський Союз звинуватив Росію в організації хвиль міграції, яка забезпечує їх своїми візами, а також оснащує інвентарем для застосування насильства проти прикордонників.
“Практика інструменталізації та використання міграції як зброї розпочалася 2021 року і продовжилася на кордонах із Латвією, Литвою, Польщею та Фінляндією. Але те, що ми бачимо сьогодні, має винятковий характер. У нас постійна і серйозна ситуація на східному кордоні зі значним зростанням нелегальних прибуттів, особливо на кордоні Польщі та Білорусі, до 66%, як порівняти з минулим роком. Ми знаємо, що російська влада сприяє цим незаконним переміщенням, до того ж понад 90% мігрантів незаконно перетинають польсько-білоруський кордон за російськими студентськими або туристичними візами”, — заявила виконавча віцепрезидентка Європейської комісії з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Хенна Вірккунен.
Віцепрезидентка Європейської комісії закликала країни-члени застосувати виняткові заходи для того, щоб відповісти на загрози Росії у сфері міграції.
“Ось чому ми говоримо про використання міграції як зброї. Сьогоднішнім повідомленням ми посилаємо чіткий сигнал підтримки постраждалим державам-членам. З юридичного боку, держави-члени несуть відповідальність за захист зовнішніх кордонів. Зважаючи на безпрецедентний характер ситуації на зовнішніх східних кордонах, сьогодні вони можуть вжити виняткових заходів для захисту зовнішніх кордонів. Ці заходи мають бути справді винятковими, тимчасовими, пропорційними й для чітко визначених випадків, і вони повинні завжди відповідати міжнародному праву і праву Союзу”, — сказала вона.
Читайте також: Молдова посилює ППО, щоб захиститися від російських безпілотників — подробиці (ВІДЕО)