Україна не може піти на зниження мобілізаційного віку — причини назвала Стефанішина

Український захисник. Фото: Facebook

Україна не може піти на зниження мобілізаційного віку в умовах відсутності чіткого планування, оснащення та підготовки нових бригад з боку союзників. Про це сьогодні, 11 грудня, у Брюсселі заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає кореспондент FREEДОМ  в Європі.

Стефанішина підтвердила, що питання зниження мобілізаційного віку порушували під час її зустрічей із єврокомісаром із питань оборони та космосу Андрюсом Кубілюсом і верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каєю Каллас.

“Це питання ставилося з погляду того, що ця тема є в публічному дискурсі. Але я і рада, що це питання ставлять, тому що у нас на нього є очевидна відповідь. Ми не можемо прийняти цю критику [щодо зниження мобілізаційного віку нижче 25 років], оскільки немає жодної системи планування, тренувань і оснащення українських бригад. В умовах, коли такого планування немає з боку союзників, не можна таку нездатність переводити на мобілізаційний вік в Україні. Тому таку ми й провели дискусію”, — пояснила Стефанішина.

Вона вважає, що Європейський Союз може відіграти велику роль саме в тренуванні українських військових.

“Зараз у межах Місії військової допомоги ЄС на підтримку України (EUMAM Ukraine) тренування пройшли понад 60 тис. офіцерів та інших представників Сил безпеки та оборони. Тому можливості тут великі. Головне питання — планування. За умови належного планування та оснащення, безумовно, питання мобілізації не буде предметом таких дискусій”, — сказала віцепрем’єрка.

Нагадаємо, США закликають українську владу знизити мобілізаційний вік в Україні з 25 до 18 років.

Прямий ефір