Штурм і зачистка міської місцевості, евакуація поранених, робота з FPV-дронами. Цим та багатьом іншим навичкам, які можуть стати в пригоді кожному в умовах повномасштабної війни, навчають цивільних у Волинській області. Інструктори 1-ї бригади тероборони імені Івана Богуна та тренувального центру “Тернове поле” готують тих, хто незабаром планує мобілізуватися до Сил оборони та взяти до рук зброю. Як навчають цивільних військової справи — у матеріалі журналістів телеканалу FREEДОМ.
Перед тим, як пройти детальний інструктаж і підготовку до виконання завдань, на курсантів чекає невелика розминка. Потім кожен учасник отримує амуніцію та зброю.
Це — завершальний етап багатомісячної військової підготовки. Його кожні вихідні проходили два десятки чоловіків і жінок. Перше завдання — штурм однієї з будівель.
За легендою, це звільнена від окупаційних військ приміська зона. Курсанти займають кругову оборону позиції, потім вирушають на зачистку території. У будівлі перевіряють, чи залишився там хто-небудь із супротивників після відступу.
Один із важливих етапів навчання — надання медичної допомоги пораненим та евакуація їх у стабілізаційний пункт.
“Якщо доведеться мобілізуватися, важливо вже мати базові знання, як тримати зброю в руках, як надати допомогу пораненому. Досвід, знання. Не знаю, як складеться життя, але знання ніколи не будуть зайвими людині в такий час”, — каже курсант Олександр Конкін.
Перша бригада територіальної оборони (ТРО) імені Івана Богуна виконує бойові завдання в п’яти регіонах України. Частина бійців охороняє кордон із Білоруссю. У Волинській області її інструктори займаються підготовкою військових і цивільних.
“Робити просто — це нудно. Вони мають розуміти, що таке драйв і небезпека. Це такий міні-іспит для них. Тому, що це мотивована група, яка займається тривалий час. Вони пройшли базовий курс. Ми намагаємося встигнути все максимально. Тут є наші інструктори, які трохи готують людей, і частина цих людей уже приєднується до нашої бригади. З Волинської області всього за кілька місяців уже понад 100 людей долучилися до бригади”, — розповіла офіцерка першої бригади ТРО ім. І. Богуна Марія Ліфтерова.
Ірландський інструктор-доброволець іноземного легіону з позивним “Падді” на цих навчаннях виконує роль російського окупанта. Під час зачистки курсанти його не помітили. Однак після тривалої перестрілки його все ж вдалося знешкодити.
“Практика необхідна. Усе літо і всю весну кожну суботу ми проводили тут. Не вдома газони косили, а просиділи тут. Хоч ми цивільні, але старалися, щоб бути хоч трохи готовими”, — каже курсант Олексій.
Як зазначив інструктор навчально-тренувального центру “Тернове поле” з позивним “Падді”, за нинішніх обставин в Україні дуже важко з’ясувати миттєво, чи готова людина чи ні до бойових дій.
“Україна постійно оновлює свою армію. У цих хлопців я бачу високу мотивацію, перш за все. І це — головний крок до вдосконалення”, — сказав “Падді”.
Ще один вид підготовки — стрільба на “лазертазі”. Для цього учасники тренінгу надягають спеціальний одяг із датчиками. Завдання однієї групи — штурм позиції, іншої — її утримання.
24-річна Ірина з позивним “Тес” — помічниця адвоката. Вона — єдина, хто залишився після першого раунду.
“Я хочу бути готовою до того, коли прийде ворог. І я не хочу ховатися, а хочу захищати не тільки себе, а й своїх рідних. Я думаю, що до цього готова, і для цього отримую відповідні навички”, — поділилася Ірина.
Ця група пройшла повний курс базової військової підготовки цивільних, розповідає керівник інструкторської групи навчально-тренувального центру “Тернове поле” Ярослав. Поставлені завдання, за його словами, курсанти виконали, але без помилок не обійшлося.
“Щоб досягти більших знань — потрібно більше витрачати часу на медицину, роботу в команді, рух парами — це все потрібно більше відпрацьовувати. Цивільних стає менше. На початку їх було дуже багато, ми були 6 днів на тиждень залучені в навчання”, — зазначив інструктор Ярослав.
Під час навчання курсанти знайомляться із сучасними видами зброї та роботою FPV-дронів. Симулюють роботу безпілотників, щоб у реальній ситуації бійці змогли вберегтися від ураження дроном-камікадзе противника.
Читайте також: Пішов захищати Україну добровольцем у 52 роки — історія військовослужбовця Нацгвардії (ВІДЕО)