У Європейському парламенті та Раді Європи відбулись спеціальні покази документальної стрічки Марини Ткачук “Сімейний альбом”. У Страсбурзі стрічку про Голодомор, геноцид і сучасну війну представили режисерка Марина Ткачук та головна героїня Самара Пірс. Покази відвідали євродепутати, українські та європейські політики, представники української діаспори у Франції. Фільм створено за підтримки держави.
Режисерка Марина Ткачук зазначила, що депутати Європарламенту лише два роки тому ухвалили резолюцію, якою визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців. Завдяки ж “Сімейному альбому” вони змогли на власні очі побачити наслідки радянських, а тепер російських злочинів проти України.
“Александр Вінербергер прагнув, аби Європа побачила його жахливі фото з України, дізналася про геноцид українців і зупинила його. Александра Вінербергера тоді не почули. Тепер, через 90 років, справу небайдужого австрійця продовжує Самара: вона розповідає про Голодомор у стінах Європарламенту, показує оригінальну фотокамеру свого прадіда, з якої все й почалося, і наголошує: геноцид українців триває! Зі слів багатьох присутніх дипломатів, вони й гадки не мали про те, що насправді пережив український народ”, — каже Марина Ткачук.
Гості показів могли погортати фотоальбом оригінальних світлин австрійського інженера Александра Вінербергера, які є одним з небагатьох фотодоказів злочинів Голодомору, а також поспілкуватись з його правнучкою, головною героїнею фільму “Сімейний альбом” — британською фотохудожницею Самарою Пірс. Вона через 90 років після свого прадіда відвідала Харків, щоб зафіксувати нові злочини Росії проти українців.
Показ “Сімейного альбому” в Європарламенті відбувся за ініціативи депутата Європарламенту від Литовської Республіки Петраса Ауштрявічюса та депутатської групи Renew Europe української асоціації у Франції Promo Ukraïna.
“Голодомор і терор сучасної російської війни проти України мають вражаючу схожість, про які йдеться у фільмі “Сімейний альбом”. Світ має прокинутися, коли відкрито здійснюється геноцид нації”, — написав Петрас Ауштрявічюс у пості в соціальній мережі Facebook після перегляду стрічки.
Показ стрічки у Раді Європи відвідали дипломати, зокрема постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк, українські громадські активісти Франції. Показ відбувся завдяки українській секції Амікалю Ради Європи у співпраці з асоціацією PromoUkraïna.
Фільм “Сімейний альбом” став переможцем мистецького конкурсу ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” і відбувся завдяки державній підтримці. З 21 листопада його можна побачити в кінотеатрах України. Розклад сеансів за посиланням.
Виробництвом фільму на замовлення ДП “МПІУ” займалася компанія “Гуд Монінг Дістрібьюшн” (Good Morning Films). Режисерка — Марина Ткачук, продюсер — Андрій Корнієнко, виконавча продюсерка — Злата Єфіменко, оператор-постановник В’ячеслав Раковський, композитор — Хоссейн Мірзаголі, режисер монтажу — Олексій Тараненко, звукорежисер — Андрій Обод, історичний консультант — Яна Гринько.
Незабаром фільм, створений за підтримки держави, покажуть на спеціальних показах у Франції, Німеччині, Великій Британії, Іспанії, Єгипті, Південній Африці, Індонезії, Японії та інших країнах. Перегляди організовуватимуть у посольствах, кінотеатрах, культурних центрах і в межах “Днів українського кіно”.
Як повідомлялось раніше, світова прем’єра стрічки “Сімейний альбом” відбулась у жовтні в конкурсній програмі Варшавського міжнародного кінофестивалю, фільм також було представлено на Міжнародному кінофестивалі документальних фільмів про XX століття “Незламність і жертовність” у Празі (Чехія), до Дня пам’яті жертв голодоморів відбулись спецпокази у Румунії, Малайзії, Португалії, на Кіпрі. 21 листопада відбулась українська прем’єра фільму в кінотеатрі “Жовтень”, показ зібрав представників дипломатичних посольств та місій в Україні, політиків, істориків, культурних діячів, громадських активістів.