Південна Корея прокреслила для Росії “червоні лінії” — розбір Плаксієнко-Бутирської

Прапор Південної Кореї. Фото: gettyimages.com

Південна Корея прокреслила для Російської Федерації “червоні лінії”, пов’язані, зокрема, з передачею ядерних технологій КНДР (Корейській народно-демократичній республіці, Північній Кореї). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка з питань Східної Азії, магістриня зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Вони прокреслили “червоні лінії” — це технології ракетно-ядерні, це технології, наприклад, до супутників, тобто все, що пов’язано із загрозою для Південної Кореї. І вони сподіваються, що через “червоні лінії” Росія утримається від надання цих технологій. Принаймні, для себе вони обрали поки що цю позицію”, — сказала вона.

Експертка звернула увагу, що щойно з’являється припущення, що Південна Корея може надати зброю Україні, Росія одразу ж вустами Путіна або інших чиновників погрожує передачею КНДР важливих технологій, що серйозно ускладнить безпекову ситуацію на Корейському півострові.

“У Південній Кореї чітко розуміють, що Путін може смикнути за ниточки північнокорейський режим, який може використовувати ситуацію та підтримку Путіна для того, щоб на Корейському півострові міг розгорітися конфлікт. Тим більше що останнім часом Північна Корея всіляко демонструє й свої там ракетні можливості, підриває мости й відправляє сміття на територію Південної Кореї, й звинувачує в якихось там безпілотниках, тобто всіляко провокує ситуацію. І Південна Корея боїться того, що за допомогою Росії ця ситуація може вийти з-під контролю, тому, звісно, вони зважають на ці загрози з боку Росії”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Вона зазначила, що цей фактор серйозно впливає на політику Південної Кореї, де є дві політичні сили з різними ідеологічними позиціями щодо ставлення до РФ, до США, до Північної Кореї. 

“Партія нинішнього президента країни — це консервативні сили, які вважають, що потрібно жорстко підходити до Північної Кореї та потрібно активно співпрацювати зі Сполученими Штатами Америки. Опозиція — це ліві сили, які вважають, що найголовніше для Південної Кореї — це налагодити відносини з Північною Кореєю. І в цьому контексті їм потрібно підтримувати відносини з Росією, тому що Росія має вплив на Північну Корею. Саме ця опозиція виступає категорично проти надання зброї Україні, бо це зіпсує відносини і з Росією, і з Північною Кореєю. І саме ця позиція зараз має більшість у парламенті, й вона погрожує імпічментом президенту в разі, якщо він знаходитиме “вікна” в законодавстві Південної Кореї та надасть зброю Україні”, — сказала експертка.

Читайте також: Переговори про КНДР і зброю: підсумки візиту міністра оборони України до Південної Кореї (ВІДЕО)

Раніше директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих висловив думку, що своїми діями Москва та Пхеньян підштовхують Південну Корею до перегляду позиції щодо постачання озброєнь в Україну.

Прямий ефір