70% плану санкцій проти Росії від групи Єрмака — Макфола виконано: подробиці (ВІДЕО)

Андрій Єрмак. Фото: president.gov.ua

Вже понад 70% плану санкцій проти Росії, запропонованого групою Єрмака — Макфола, виконано. Експертна група регулярно оновлює рекомендаційні списки обмежень і, що особливо важливо, відстежує та ліквідує шляхи їхнього обходу. Пропозиції групи продовжують приймати на Заході, передає FREEДОМ.

Так, нещодавно стало відомо про можливе відключення від системи SWIFT ще низки російських банків.

“Євросоюз обговорює відключення від SWIFT ще чотирьох російських банків: “Газпромбанку”, “Альфа-Банку”, “Росбанку” і “Тінькофф Банку”. “Газпромбанк” займається розрахунками за експорт російського газу. Група Єрмака — Макфола запропонувала відключити усі топ-30 російських банків ще у квітні”, — повідомив голова Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак.

Група Єрмака — Расмуссена є другим важливим проєктом для керівника Офісу президента, у межах якого у вересні 2022 року було представлено проєкт Київських гарантій безпеки (Kyiv Security Compact).

Документ розроблявся протягом двох місяців міжнародною експертною групою під керівництвом голови ОПУ Андрія Єрмака та колишнього генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена.

Згідно з Київськими гарантіями безпеки, після закінчення повномасштабної війни з Росією Київ укладе з низкою західних країн різні багатосторонні договори про гарантії допомоги у разі повторного нападу Москви. Водночас документ не означає, що Україна відмовиться від курсу вступу до НАТО.

“Ми працюємо над тим, щоб наймогутніші суб’єкти вільного світу стали гарантами нашої безпеки. Головне — це чіткі, юридично зобов’язальні кроки, конкретні та своєчасні дії, покликані запобігти війні та охолодити будь-які наміри агресора. Значить усе те, що нам було недоступне, і чому Росія мала ілюзію, що вона може безкарно вести війну проти України”, — зазначив президент України Володимир Зеленський.

Також у вересні цього року Андрій Єрмак щотижня проводив переговори із радником президента США Джейком Салліваном. Головною темою було надання нових обсягів підтримки для Збройних сил України.

Після масштабного обміну полоненими, який відбувся 21 вересня, представник Білого дому подякував Україні за повернення додому двох громадян США. А після того, як президент РФ Володимир Путін знову пригрозив Україні ядерним шантажем, Салліван виступив із жорсткою заявою.

“Ми прямо, приватно і на дуже високому рівні повідомляли Кремлю, що будь-яке застосування ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для Росії. США та наші союзники відповідатимуть рішуче, ми чітко і конкретно заявили, до чого це призведе. Ми також публічно заявляємо, що принципово важливо, що Сполучені Штати рішуче дадуть відповідь, якщо Росія застосує свою ядерну зброю”, — заявив Салліван.

Крім того, Офіс президента та особисто Андрій Єрмак ведуть переговори з різними західними організаціями щодо створення спеціального трибуналу над російськими воєнними злочинцями.

Також в ОПУ продовжують просувати ініціативу щодо визнання Вашингтоном Росії країною — спонсором тероризму.

Читайте також: Київський договір безпеки: про нові гарантії для України говоримо з Веніславським та Фесенком

Прямий ефір