60 доларів за барель: як вплине стеля ціни на нафту на економіку РФ, розповів експерт (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Хоча Російська Федерація наступного року встановила у своєму бюджеті експортну ціну на нафту саме 60 дол. за барель, проте стеля, яку було прийнято Євросоюзом, завадить Росії отримати надприбутки. Про це сьогодні, 3 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

“Яких-небудь обмежень у надходженні коштів не буде. Але річ у тому, що різні фактори можуть призвести до того, що вартість нафти у світі зросте, наприклад, як вона зростала після вторгнення Російської Федерації в Україну”, — пояснив він.

Рябцев вважає, що рішення європейських держав насамперед буде спрямоване на те, щоб не дати Російській Федерації отримувати наддоходи.

“І це — досить об’єктивний підхід, який, з одного боку, обмежить надходження до російського бюджету, а з іншого — не дозволить Російській Федерації апелювати на міжнародних ринках до інших учасників щодо того, що їй не дозволяють заробляти”, — зазначив експерт.

Він додав, що РФ сильніше вдарить ембарго, ніж стеля цін на нафту.

“Якщо обсяги продажів будуть обмежені, якщо ціна буде не такою, як хотілося б Російської Федерації, а такою, як встановлюють держави, які мають вплив на 85% ринку страхування нафтових вантажів у світі, то тоді можна буде говорити й про негативний вплив санкцій на фінансування війни в Україні”, — підкреслив Геннадій Рябцев.

Читайте також: “Залежність має зникнути повністю”: що означає стеля цін на російську нафту, пояснили експерти

Прямий ефір