203 судна, з яких 4 — зафрахтовані ООН, вийшли з портів Одеської області: подробиці реалізації “зернової ініціативи” (ФОТО)

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Від початку реалізації “зернової ініціативи” з морських портів України вийшли вже 203 судна з продовольством для країн Азії, Європи та Африки. Із них чотири — зафрахтовані Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України, інформує FREEДОМ.

Сьогодні, 23 вересня, з портів Одеси, Чорноморська та порту “Південний” — усі в Одеській області — відправились 11 суден. На їх борту 201 тис. т продовольства для країн Азії та Африки.

Напередодні порт Одеси залишило судно з 30 тис. т пшениці для населення Афганістану. Воно стало четвертим судном, зафрахтованих Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН, яке вийшло з українських портів з початку роботи “зернової ініціативи”.

“У рамках роботи ВПП ООН з українських портів експортовано уже 120 тис. т пшениці, зокрема продовольча допомога направлена населенню Ефіопії, Ємену та Афганістану”, — проінформували в Мінінфраструктури.

Загалом, за період дії “зернової ініціативи” з українських портів вийшли 203 судна з продовольством для країн Азії, Європи та Африки. Уже експортовано 4,58 млн т агропродукції.

“Для нас є пріоритетом оперативний прийом, завантаження та відправлення суден з продовольчою допомогою населенню, яке перебуває на межі голоду”, — підкреслили в міністерстві, нагадавши, що уряд України ухвалив рішення надати ще до 50 тис. т пшениці в рамках гуманітарної допомоги населенню Ефіопії та Сомалі.

Читайте також: Поразки на фронті та нові санкції: чому Путін повернувся до зернового шантажу, відповів Фурса

Як повідомлялося раніше, зернова угода продовжує успішно працювати. Українське зерно вирушає до країн Європи, Африки та Азії.

Читайте також: Мінімум 20% українських зернових йдуть до бідних країн Африки та Близького Сходу, — аналітик спростував російський наратив

Прямий ефір