20 тис. росіян щомісяця: чи вдається ЗС РФ перекривати втрати на фронті прихованою мобілізацією (ВІДЕО)

Російські окупанти. Фото: ukrinform.ua

За весь період мобілізації в Росії зареєстровано 536 справ про самовільне залишення військової частини, невиконання наказів і дезертирство, повідомляє “Медіазона”. Таких випадків стає дедалі більше, а неповний березень уже став рекордним. Найпоширеніше звинувачення — самовільне залишення частини. Багато військових — понад третина відомих вироків за статтею про самоволку — отримують умовні терміни. Це дозволяє знову відправити їх на фронт. І Мобілізація в Росії також триває, а для вручення повісток використовують найрізноманітніші приводи, інформує FREEДОМ.

Росія продовжує приховану мобілізацію і підготовку до подальших мобілізаційних заходів. Щомісяця в країні-агресорі забирають в армію близько 20 тис. осіб, кажуть у Головному управлінні розвідки Міноборони України. 

При цьому, моральний стан мобілізованих росіян на низькому рівні. Про це свідчать численні аудіоперехоплення розмов російських військових. Росія зазнає величезних втрат на полі бою і їх потрібно терміново заповнити. 

“З огляду на проблеми, які були восени, російські військкомати намагаються зробити серйозну підготовчу роботу і розсилають повістки для перевірки, і попутно намагаються завербувати їх добровольцями, контарктниками. Є дані, що є конкретні плани, що за весну необхідно набрати не одну сотню добровольців. Якщо ця історія не вийде, а швидше за все вона не вийде, оскільки всі, хто хотів піти добровольцями, вони вже пішли. То, тоді вже почнеться нова повноцінна хвиля мобілізації”, — зазначив заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

Російських військовозобов’язаних до військкоматів зазивають під різними приводами. У Карелії пропонують прийти до кінця березня і “уточнити дані”. Повістки в Тюмені та Алтайському краї роздають із вказівкою з’явитися на перевірочні збори. При тому, що збори оголошуються тільки указом президента, але такий указ досі не був оприлюднений. Масово отримують повістки і в Оренбурзі. У військкоматах кажуть нібито через помилки, які виявили під час проведення мобілізації восени 2022 року. Тепер же потрібно актуалізувати електронну базу даних. 

Експерти запевняють, єдиний спосіб не потрапити під мобілізацію, узагалі не мати справи з військкоматами і не брати до рук повістку.  

“Просто відмовлятися, просто їхати. Є багато шляхів цього не робити. Знову ж таки, ви бачите, що жодної справи не відкрито, ніхто не посаджений до в’язниці за ухилення не тому, що ніхто не ухиляється, всі ухиляються”, — наголосив директор відділення Free Russia Foundftion на Південному Кавказі.

Адже якщо повістка таки знаходить свого адресата, чинити опір стає складніше. Так, у Суздалі мобілізували батька трьох неповнолітніх дітей. Військком стверджує, що чоловік зробив це добровільно. Дружина мобілізованого це заперечує, як докази — показує повістки з військкомату.

“На жаль, у відстрочці моєму чоловікові було відмовлено одразу. Володимирський військовий комісаріат посилається на те, що вказівка має рекомендаційний характер і вони не можуть повернути вже мобілізовану людину. Я була на маленькому терміні четвертої вагітності, а поговоривши з військовим комісаром, він дав мені зрозуміти, що і чотирьох дітей я виховуватиму одна. На тлі постійних стресів стався викидень і я втратила дитину”, — розповіла дружина мобілізованого росіянина Анна Корнілова.

Російська армія відчуває гостру нестачу людського ресурсу через масштабні втрати.   

У мережі з’явилося відео з цвинтаря у Владивостоці, де утворився затор із катафалків із тілами загиблих на війні. Жінка за кадром каже, що ще в грудні там жодної могили не було.

“Копають нові могили, тут від місця не вистачило і вони зараз тут тепер ховають. Молоді хлопці загинули незрозуміло за що. Підвозять один за одним… Жах! Катафалки в черзі стоять просто”, — зі слів жінки.

Експерти впевнені, нинішня прихована мобілізація — це тільки початок.

“Наразі новим сценарієм нової хвилі мобілізації є кінець травня початок червня — це кінець весняного призову в армію. Оскільки ми знаємо, що військкомати насилу справляються і з призовом, і з мобілізацією, тому вони спочатку проведуть призов, а попутно спробують призвати контрактників. Якщо з ними не складеться або складеться погано, то буде часткова мобілізація. Про повну мобілізацію звісно не йдеться”, — пояснив заступник головного редактора російського видання “Верстка”.

Читайте також: Росія хоче використати “мобілізацію” як метод видавлювання кримських татар з окупованого півострова, — Чистіков

Прямий ефір