“Угода про ЗВТ із Туреччиною залучить понад $10 млрд інвестицій в Україну”, – Бурак Пехліван

uatv
21.05.2019
Фото UATV

Міжнародна асоціація турецьких бізнесменів в Україні була заснована в 2004 році групою турецьких підприємців за підтримки Посольства Турецької Республіки в Україні. З 2016 року її очолює бізнесмен Бурак Пехліван. За останні два роки силами цієї організації було проведено понад 180 заходів, як комерційного, так і культурного характеру.

“Наша головна мета – робота для розвитку бізнесу між Україною та Туреччиною, і збільшення зовнішньої торгівлі між країнами. Для цього треба підвищувати імідж України в Туреччині, та імідж Туреччини в Україні. Ми реалізуємо це не тільки за допомогою ділових бізнес-форумів, а й завдяки організації культурних, гуманітарних і навіть спортивних заходів”, – розповів пан Пехліван.

Сам бізнесмен приїхав в Україну в 2004 році, а остаточно влаштувався в столиці в 2008 році. За його словами, існуючий товарообіг між країнами, який становить близько 4,5 мільярда доларів, може вирости до 10 мільярдів. Що стосується інвестицій, то турецькі підприємці готові вкладати в Україні кошти не тільки в традиційні галузі, такі як текстильне виробництво або будівельна індустрія, але й інші сфери: машинобудування, важку промисловість, IT, телекомунікації, і навіть охорону здоров’я. Важливим фактором для турецьких капіталовкладень стало підписання Україною угоди про Зону вільної торгівлі з ЄС, а потім аналогічних документів з Канадою та Ізраїлем.

“Турецький бізнес готовий інвестувати більше в Україну, але без угоди про ЗВТ з Туреччиною це нелегко. Україна підписала угоду про ЗВТ з ЄС, але поки не отримує достатньо інвестицій з Європи. Така ж історія була в Туреччині, коли ми підписали Митну угоду в 1995 році з Європою. Після того, як європейські бізнесмени зрозуміли, що Туреччина реалізувала реальні структурні реформи, а рівень корупції впав, вони відразу почали інвестувати”, – повідомив підприємець.

Бурак Пехліван позитивно оцінив проведену банківську реформу і впровадження прозорої системи державних тендерів, що відбилося на найважливішому для інвесторів індексі Doing Business.

“З 157 місця Україна за кілька років піднялася на 71 місце. Це дуже великий розвиток, але не треба забувати, що перед нею ще 70 країн. Проте, це показує правильний напрямок розвитку. Подальші реформи та підписання угоди про ЗВТ з Туреччиною дозволять нам збільшити турецькі інвестиції в 4 рази – з 2,5 млрд вони можуть зрости до 10 млрд”, – зазначив глава Міжнародної асоціації турецьких бізнесменів в Україні.

Повне інтерв’ю вийде в ефір UATV 21 травня в 21:30 в програмі “Точки дотику”.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 21.05.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV