Угода про асоціацію Україна-ЄС: МЗС відреагувало на ухвалення доповіді Європарламентом

uatv
11.02.2021
Фото UATV

Міністерство закордонних справ України вітає ухвалену сьогодні, 11 лютого, переконливою більшістю Європейського парламенту доповідь щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Як зазначається, доповідь є не лише комплексним оглядом з боку Євросоюзу процесу імплементації Угоди про асоціацію, а й “містить важливі сигнали щодо всього спектру наших відносин з Євросоюзом у контексті подальшого розвитку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС”.

“Документ зазначає, що безумовним пріоритетом Європарламенту залишається підтримка незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Європейський парламент рішуче засуджує триваючу російську агресію проти України, включаючи тимчасову окупацію АР Крим і міста Севастополь, та наголошує на відданості політиці невизнання спроби їхньої анексії”, − йдеться в коментарі.

У рішенні зазначається, що обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб, причетних до цього порушення міжнародного права, будуть продовжені. 

“Україна вдячна депутатам Європарламенту за засудження дестабілізуючих дій Росії, її військової присутності в Україні, мілітаризації Криму, незаконних дій РФ, спрямованих на захоплення контролю над Керченською протокою, зокрема будівництво мосту без згоди України”, − йдеться в повідомленні.

Як зазначається, надзвичайно важливим є заклик євродепутатів звільнити всіх українських політичних в’язнів та військовополонених у Росії, Криму та на непідконтрольних Україні частинах Донецької і Луганської областей. 

“Європарламент вкотре наголосив, що Україна має європейську перспективу та визнав право нашої держави відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз подати заявку на членство в ЄС за умови дотримання всіх Копенгагенських критеріїв та принципів демократії, основних свобод, прав людини та меншин, а також забезпечення верховенства права. Україна поділяє бачення Європарламенту щодо необхідності оновлення параметрів Угоди про асоціацію та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна-ЄС з урахуванням розвитку нормативно-правової бази, потреб економічного розвитку та перспектив секторальної інтеграції”, − додали у відомстві.

У МЗС наголошують, що доповідь засвідчує успішність процесу імплементації Угоди про асоціацію та наявність потужної підтримки з боку Європейського парламенту щодо подальшого поглиблення інтеграції України з ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, Європейський парламент ухвалив доповідь щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС, проєкт якої підготував євродепутат від політичної групи Європейської народної партії Міхаель Галер. “За” проголосували 526 євродепутатів, “проти” − 79, ще 71 депутат утримався.

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія виділить 2,45 млн євро на навчання українських держслужбовців.

Також Дмитро Кулеба розповів, що у 2021 році Україна планує підписати угоду щодо спільного авіаційного простору з Євросоюзом.

Джерело UATV
дата 11.02.2021
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×