Угода про асоціацію між Україною та ЄС: названо ключові здобутки

Фото Урядовий портал

Уряд України представив звіт виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та підбив підсумки з ефектів інтеграції України до ЄС за 6 років.

Про це пише UA із посиланням на Урядовий портал.

Як зазначила віцепрем’єрміністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, за останні 2 роки динаміка виконання Угоди про асоціацію щодо наближення законодавства надзвичайно зросла.

“Наші відносини з ЄС не статичні, а динамічні, і є залежність від прогресу за попередні роки – чим успішніше і потужніше ми працюємо сьогодні, тим більше можливостей у нас з’являється завтра”, – сказала вона.

За словами чиновниці, велика частина роботи приділяється тому, щоб Україна вийшла за межі формату виконання “домашньої роботи”.

На заході відмітили ключові здобутки за шість років інтеграції України до ЄС. З-поміж них – реформа децентралізації. Одним із її компонентів стало створення майже 900 ЦНАПів.

Ще одним здобутком є зсув українського експорту до Єдиного ринку ЄС.

“Із початку дії зони вільної торгівлі питома вага торгівлі товарами та послугами з ЄС складає більше 40% від загального обсягу торгівлі України. Після безвізу, який відкрив вільний рух осіб, ПВЗВТ з ЄС привідкрила також доступ до європейського ринку, причому велика частина нашого експорту до ЄС – це сьогодні товари і послуги, які виробляють українські малі та середні підприємства. Так, якщо у 2013 році український експорт до ЄС складав 13,4 млрд євро, то у 2019 році він сягнув 19,1 млрд євро”, – йдеться в повідомленні.

Також спрощуються митні формальності для підприємств із високим рівнем довіри, створено підстави для взаємного визнання статусу авторизованих економічних операторів.

Окрім цього, відбувся прогрес у цифровій сфері.

Також зазначається, що сьогодні Україна повністю синхронізована з Європою в режимі роботи газового ринку шляхом переходу на добове балансування.

Загалом від початку тимчасового застосування окремих положень Угоди про асоціацію, Україна виконала 56% заходів, передбачених урядовим Планом заходів із виконання УА до 2024 року.

Раніше повідомлялося, що Україна та ЄС започаткували кібердіалог.

Читайте також: Україна хоче вступити в ЄС у наступні 5-10 років, – Шмигаль

Прямий ефір