Учасники польсько-української археологічної експедиції виявили надзвичайну знахідку в Ольвії

У дослідницькому проекті беруть участь науковці з Національного музею у Варшаві та Інституту археології Національної академії наук України

uatv
30.07.2018

Фото з сайта polradio.pl

Учасники польсько-української археологічної експедиції знайшли на території давньої грецької колонії Ольвія фрагменти житлового будинку та цінні предмети, датовані IV століттям до н.е., повідомляє Польське Радіо.

Ольвія – це найважливіша грецька колонія в Нижньому Побужжі, нині Миколаївська область, заснована 647 року до н.е.

У дослідницькому проекті беруть участь науковці з Національного музею у Варшаві та Інституту археології Національної академії наук України. За словами керівника експедиції Альфреда Твардецького, цьогорічне відкриття є доказом того, що в Ольвії існувало поселення. Археологи знайшли предмети щоденного вжитку та посуд.

Читайте такожНа території Києво-Печерської лаври розкопали залишки будівлі ХІІ століття

“Посуд у дуже доброму стані, помітно, що зроблений у хорошій майстерні. Тому ми припускаємо, що дім, який ми вивчаємо, належав багатим містянам – вони могли собі дозволити покупку дорогого посуду. Досі в Ольвії нам не вдалося знайти такого коштовного та великого посуду”, – розповіли археологи.

Цьогоріч археологічний сезон завершується за кілька днів. Від самого початку робіт в Ольвії польські та українські археологи знайшли понад 300 предметів, які мають велику наукову цінність. Праця над об’єктом продовжиться наступного року.

Джерело Польське радіо
дата 30.07.2018
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV