Учасники ЛШЖ-2019 поспілкувалися із колективом каналу іномовлення “UA|TV”

uatv
12.07.2019
Фото Миколи Тимченка, “День”

“Літньошколярі” з “Дня” відвідали “UA|TV” і поспілкувалися з його генеральною директоркою Людмилою Березовською про ресурси й амбіції телеканалу.

Четвер другого тижня ЛШЖ в учасників був наповненим цікавими враженнями і новим досвідом. Ми завітали на екскурсію до українського телеканала іномовлення “UA|TV”. Канал унікальний, бо це єдиний український мовник за кордоном.

“UA|TV” мовить п’ятьма мовами: англійською, українською, російською, кримськотатарською, арабською. Планується запуск мовлення китайською. Сама редакція телеканалу розподілена на дві локації – ми побували на студії, що в Куренівському провулку, а ще одна, додаткова, продукує контент у приміщенні на Хрещатику.
Основна студія оформлена за останнім словом техніки. Ми дізналися і самі змогли побачити, що тут працює чотири камери, тож ведучий прямого ефіру має знати, у яку та коли дивитися. Одразу біля студії працює апаратно-студійний блок, де виводиться на екрани зображення з усіх камер, там можна керувати суфлером за допомогою джойстика.

Але “святе святих” редакції – це ефірна кімната. Блок, де працівники відповідають за те, щоб через супутники зображення потрапляло в телевізори до глядачів. За 5 хвилин уже мав розпочатися ефір, тому наш огляд був дуже швидким. Також ми побували в гримерці.

А потім мали окрему зустріч та розмову із генеральною директоркою телеканалу Людмилою Березовською. Вона прочитала змістовну лекцію про сучасний український інформпростір, ресурси та напрями розвитку телеканалу на найближчі роки. “В нас обмежений бюджет на розвиток телеканалу. Але скаржитись і плакати, що немає грошей – неправильно. Ми просто виходимо з ресурсу, який маємо”, – розповідає пані Людмила.

Також вона поділилася власною думкою щодо належності інформаційних телеканалів, як-от NewsOne, 112, ZIK, особам, пов’язаним із Віктором Медведчуком. “У нас є ракова пухлина, яку маємо вирізати, але це має помітити хірург, в нашому випадку, законодавець”, – переконана гендиректорка телеканалу “UA|TV”.

Аліса Поліщук, Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка:

– Телеканал UA|TV – показник того, як можна не просто якісно виконувати роботу, а й доносити певну місію. “Всі женуться за рейтингами, а нам потрібен імідж”, – розповіла нам Людмила Березовська. Нашим іномовленням займаються справді натхненні професіонали, тому можемо бути спокійними, правда – за нами!

Єлизавета Воробйова, випускниця 9-го класу київської спеціалізованої школи №118 “Всесвіт”:

– Вранці команда “ЛШЖ” відвідала телеканал UA|TV. Мені дуже сподобалось, адже я маю певні амбіції щодо телебачення. Також мене вразила робоча атмосфера – це був досить цікавий і крутий експіріенс.

Олександр ШАРІПОВ, Літня школа журналістики “Дня”-2019

Джерело "День"
дата 12.07.2019
категорії Новини телеканалу
поділитися

Топ новин на UA|TV