UATV запускає цикл сюжетів про незвичайні та маловідомі музеї України (ВІДЕО)

Серіал "Истории из прошлого. Доступ открыт" виходитиме з 2 квітня

uatv
01.04.2018

Історія – це не нудно, а пізнавально та цікаво. Журналісти UATV спробують вам це довести.  У циклі програм “Истории из прошлого. Доступ открыт” ітиметься про музей ілюзії переміщення в часі, музеї Чорнобиля, де можна опинитися в атмосфері зони відчуження, і навіть музей, в який потрапити можна лише за перепусткою.

“Коли обирали теми циклів, котрі мають розповісти про країну або місто щось цікаве, незвичне, захоплююче, то, звичайно, перш за все спадають на думку музеї з несподіваними експонатами. Таких насправді в Києві дуже багато. Та коли починаєш шукати, виявляється, майже кожен знає про музей унітазів, нікого не здивуєш музеєм вторсировини, а ми визначали такі, що є й цікавими, і маловідомими. Принаймні серед моїх знайомих та колег багато було таких, котрі й не чули про місця, куди ми потрапили”, – говорить журналістка Євгенія Бурда.

За її словами, музеї в циклі – київські та два в області, у місті Чорнобиль. “Просто якраз у той момент, коли знімався серіал, там відкрили для відвідувачів музей “Зірка Полин”. Він кілька років простояв зачиненим, а ми стали одними з перших, хто туди потрапив”, – додала вона.

До циклу увійдуть сюжети про музеї, до яких можна потрапити не щодня: або за записом, або за перепусткою. “Наприклад, музей пожежної справи розташований на території найбільшої діючої пожежної частини – туди пускають всіх, але треба домовитися напередодні. Аптека-музей – у старовинній садибі – також не щодня приймає відвідувачів. А щоб потрапити до експозиції фото та документів у музеї розвідки та контррозвідки, потрібно отримати дозвіл у СБУ. До Чорнобиля, звісно, лише з пропуском можна поїхати”, – говорить журналістка.

На даний момент відзняли 7 серій циклу, але Євгенія Бурда розповідає, що на цьому її команда не зупиниться, у наступних циклах планується показати цікаві музеї в інших містах України.

“Багато цікавих музеїв є по всій країні. Причому, якщо в туристичних містах, таких, як Львів, Одеса, залишилося мало незвіданих місць, то в невеликих містечках трапляються такі несподіванки. Музей ілюзій, музей звуку, музей весілля, та ще багато чого… Є такі музеї, що єдині у своєму роді по всій країні, і про них навіть серед українців мало знають, не кажучи про іноземну аудиторію”, – говорить Євгенія.

Цикл сюжетів “Истории из прошлого. Доступ открыт” про незвичайні та маловідомі музеї України дивіться у підсумкових випусках новин із 2 квітня по 8 квітня на телеканалі  UATV.

Джерело UATV
дата 01.04.2018
категорії Новини телеканалу
поділитися
Топ новин на UA|TV