У Євросоюзі назвали основні напрямки реагування на агресію РФ в Азовському морі

Серед них – нові санкції та міжнародний контроль за безпекою судноплавства і навігації

uatv
10.12.2018
Фото Укрінформ-UATV

10 грудня під час зустрічі у Брюселі міністри закордонних справ країн Європейського Союзу обговорили ймовірні та ефективні шляхи реагування на агресію Росії в Азові. Українську сторону на перемовинах представив глава МЗС України Павло Клімкін.

Про це пише Укрінформ

Учасники виокремили кілька основних напрямків реагування.

“Ми фокусувалися на тому, як надати Росії максимально сильний сигнал щодо звільнення наших моряків і суден, і яким чином забезпечити реальну свободу судноплавства, оскільки те, що відбувається – це фундаментальний виклик не лише для нас, але й для всіх наших партнерів”, – сказав після зустрічі Павло Клімкін.

Ще одним важливим кроком, за його словами, стали пропозиції та шляхи запровадження міжнародного контролю за безпекою судноплавства та навігації. Така необхідність  обумовлена тим, що РФ намагається узурпувати у цьому сенсі права інших країн, не лише України.

Український дипломат також звернув увагу на те, що у ЄС не виключають можливість введення нових санкцій проти Росії у зв’язку з її агресивними діями в Азовському морі.

Читайте також: Українські консули відвідують полонених моряків у Росії, – Павло Клімкін

За словами Павла Клімкіна, важливим питанням під час зустрічі була підтримка зі сторони Євросоюзу українського Донбасу та південних регіонів.

“Всі розуміють, що логіка дій Росії – це дестабілізувати український Південь. З початку зробити таким чином, щоб економічна активність на українському Донбасі була зменшена, зробити її неефективною, потім викликати дестабілізацію, а потім, звичайно, зіграти свій сценарій. Усі міністри, і всі згодилися, що найближчими днями ми будемо говорити про те, які проекти можна запустити дуже швидко”, – наголосив глава закордонного відомства.

Мова і про невеликі проекти, які стосуються водопостачання або підвищення енергоефективності, і про значні інфраструктурні проекти, наприклад, будівництво доріг та залізничних шляхів.

Нагадаємо, ЄС затвердив введення санкцій проти 9 організаторів “виборів”  в ОРДЛО. 

Джерело Укрінформ
дата 10.12.2018
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV