У ЄС відреагували на погіршення стану здоров’я Олега Сенцова

Дипломати очікують, що міжнародні стандарти у сфері прав людини будуть підтримані

uatv
10.08.2018

Фото Укрінформ-UATV

ЄС прокоментував погіршення стану здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова, якого незаконно утримують у в’язниці РФ.

“Згідно з повідомленнями, стан здоров’я Сенцова швидко погіршується. Ми очікуємо, що Росія надасть йому відповідне кваліфіковане лікування у медичних закладах…”, – йдеться у повідомленні офіційного представника зовнішньополітичної служби ЄС.

Євросоюз очікує, що міжнародні стандарти в області прав людини будуть підтримані. Також дипломати ЄС сподіваються, що всіх незаконно затриманих громадян України в Росії та на Кримському півострові буде звільнено.

10 серпня має відбутися розмова президента Франції з Володимиром Путіним щодо звільнення Олега Сенцова.

9 серпня, після розмови Омбудсмена Людмили Денісової з російською колегою Тетяною Москальковою, Росія надала фото Олега Сенцова. 

Нагадаємо, незаконно ув’язнений в Росії український політв’язень Олег Сенцов перебуває у третій затяжній кризі. Двічі його хотіли відправити в лікарню, де збиралися підключити до медичної апаратури і почати примусове годування. Останній раз, коли його відвозили до Лабитнанзької міської лікарні, лікарі хотіли прикувати його до ліжка і почати насильницьке годування. Як повідомив Дмитро Дінзе, Олег заявив, що припиняти голодування не збирається. Він п’є мінімальну кількість медичної суміші та воду, щоб не втрачати свідомість і контролювати дії, які з ним відбуваються. Його вага вже знизилася до 70 кілограм.

Раніше сестра Олега Сенцова повідомляла, що він навіть не встає. Український політв’язень написав у листі до сестри, що кінець близький, і він не про звільнення.

Джерело UATV
дата 10.08.2018
категорії Україна та ЄС
поділитися
Топ новин на UA|TV