У Володимира Балуха немає паспорта громадянина Російської Федерації, – Климент (ВІДЕО)

uatv
20.05.2019
Скрін UATV

Український політв’язень Володимир Балух не є громадянином Росії, він не отримував паспорт цієї країни.

Таку заяву в ефірі UATV зробив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

За його словами, коли Балуха заарештовували, у нього забрали всі документи.

“Коли я був громадським захисником Володі, ознайомився з усім пакетом документів, котрі було надано до суду. У судовій справі український паспорт із фотографією, яка була вклеєна при отриманні паспорта. Володю заарештовували до 45-річчя. Це важливий момент. У нього український паспорт вилучили. З цього моменту Володя ніяких паспортів не брав. Він фізично не міг це зробити”, – заявив Климент.

Він зазначив, що ситуація зі здоров’ям Балуха критична.

“Я постійно на зв’язку з адвокатом Ольгою Дінзе та консулом України в Москві. Я знаю, що планувалася поїздка консула до Володі, ми домовлялися, що цю поїздку здійснимо удвох. Але, на превеликий жаль, здоров’я Балуха погіршилося. Його майже 30 днів протримали в карцері на хлібі і воді. У нього опухли ноги”, – сказав Климент.

Також архієпископ розповів про православну місію захисту громадян України, які перебувають у в’язниці.

“Це релігійна організація, рішення про відкриття якої було прийнято священним Синодом. Міністерство культури зареєструвало статути, я їх уже отримав. Поки тривають робочі моменти щодо введення місії в реєстр. Щойно це закінчиться, у нас на підставі статуту цієї релігійної організації, а також відповідно до законодавства України та Росії, відкриються можливості почати роботу більш серйозно.
Я думаю, що нам вдасться потрапити до хлопців у СІЗО, сповідувати їх, причастити. Велику підтримку надає наше Міністерство закордонних справ і консули, які нині на території РФ. Також ми контактуємо з Уповноваженим з прав людини Людмилою Денісовою”, – зазначив Климент.

Раніше стало відомо, що у Володимира Балуха, незаконно засудженого в Росії, намагаються відібрати громадянство.

Джерело UATV
дата 20.05.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV