У в’язницях РФ незаконно утримують близько двох тисяч українців, – Денісова

uatv
10.12.2019
Фото Укрінформ-UATV

У в’язницях РФ станом на 30 червня 2019 року незаконно утримувались 1989 громадян. За уточненою інформацією, на сьогодні ця цифра становить близько 2000.

Про це у Facebook повідомила уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова, інформує UATV.

За її словами, з 2015 року в Україні діє транснаціональне злочинне угруповання, яке “шляхом обману вербує громадян України та втягує їх у незаконну діяльність із розповсюдження наркотичних речовин на території Російської Федерації”.

“Представники МЗС зазначили, що відсутня актуальна інформація про кількість громадян України, які тримаються у місцях несвободи в РФ через невиконання російською стороною Консульської конвенції між Україною та РФ, зокрема щодо невідкладного інформування про затримання та арешт на території РФ громадян України. У багатьох випадках жертви торгівлі людьми не мають належного зв’язку із зовнішнім світом”, – йдеться в повідомленні.

Омбудсмен додала, що адміністрації колоній у РФ майже повністю блокують листування з Україною. Така ситуація унеможливлює подання заяв про злочини.

“Представники Міністерства соціальної політики зауважили, що ситуація ускладнюється тим, що статус жертви торгівлі людьми є вирішальним при помилуванні, умовно-достроковому звільненні, застосуванні амністії чи зменшенні покарання. Але одним з етапів його встановлення є проведення співбесіди із заявниками, які перебувають або в російській, або в українській виправній колонії. Порядок проведення співбесід в обох випадках наразі не встановлено. Вважаю, що підрозділ Мінсоцполітики має ініціювати внесення змін до порядку надання статусу жертв торгівлі людьми”, – пише Денісова.

Раніше стало відомо, що колишні бранці Кремля Микола Карпюк та Володимир Балух будуть співпрацювати з Офісом омбудсмена щодо запобігання катувань людей у місцях несвободи.

Джерело UATV
дата 10.12.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×