ТКГ домовилася про відкриття двох КПВВ 10 листопада, – Офіс президента

uatv
28.10.2020
Фото Укрінформ

Відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації за модераторства ОБСЄ.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс президента.

Глава української делегації Леонід Кравчук запропонував протягом тижня підготувати за участі представників України, Росії та ОБСЄ план дій з метою розблокування переговорів ТКГ та подальших кроків у виконанні Мінських домовленостей. Він має бути розроблений з використанням пропозицій учасників консультацій і напрацювань за результатами зустрічі радників лідерів “нормандської четвірки”, яка відбулася в Парижі у вересні цього року.

“Те, що учасники консультацій принципово погодилися розробити проєкт плану дій, дозволяє вже сьогодні розблокувати реалізацію домовленостей з розмінування 20 нових ділянок”, – ідеться в повідомленні.

Перший заступник глави української делегації Олексій Резніков запевнив щодо готовності України відкрити КПВВ “Золоте” та “Щастя” 10 листопада. 6 листопада він відвідає ці контрольні пункти в’їзду/виїзду для завершення організаційних питань. Резніков також запросив спеціального представника чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Хайді Грау відвідати КПВВ спільно.

 Водночас представники України проінформували, що інфраструктура обох КПВВ готова для проїзду вантажного транспорту. Також українська сторона завершує асфальтування дороги в районі КПВВ “Золоте“, який за рік тричі перебував під обстрілом.

Окрім цього, Леонід Кравчук закликав Росію та окупаційну владу з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей розблокувати процес взаємного звільнення утримуваних осіб, не чекаючи підготовки згаданого вище проєкту плану дій.

Раніше повідомлялося, що Україна в ТКГ вимагатиме відкриття незаконно закритих КПВВ.

Нагадаємо, що військового експерта Олексія Арестовича призначили речником української делегації в ТКГ.

Джерело UATV
дата 28.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×