У світі розробляють близько 140 вакцин від коронавірусу, – Лапій (ВІДЕО)

uatv
23.09.2020
Фото з сайта unn.com.ua

Вакцину від коронавірусу почали розробляти ледь не відразу після того, як стало зрозуміло, що COVID-19 – небезпечне захворювання. Станом на сьогодні у світі розробляється близько 140 вакцин від коронавірусу, але тільки 10 із них перебувають на останній стадії клінічних випробувань.

Про це розповів доцент Кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика Федір Лапій в ефірі програми “На самом деле: мир” на телеканалі “Дом”.

Найбільш успішні розробки зараз у Китаї, США та Європейській Спільноті.

“Оцінюють, що інвестиції для розробки вакцин – це не мільйони і не десятки мільйонів доларів. Країни об’єднуються, створюють спільні фонди й ці фонди налічують мільярди доларів”, – зазначив Лапій.

Спільні фонди створюються для об’єднання зусиль у створенні вакцини. Однак навіть у разі, якщо вакцина буде створена найближчим часом, отримати її зможуть не всі.

“Одна справа – створити вакцину, інша – її використовувати і зробити доступною в усіх країнах. Для цього існує міжнародна ініціатива, яка передбачає, що протягом 2021 року близько 20% населення кожної країни повинні мати доступ до вакцини проти коронавірусу. Це врівноважить бідні та багаті країни”, – додав Лапій.

Раніше Зеленський обговорив з президентом Єврокомісії вакцину від COVID-19 і макрофінансову допомогу.

Нагадаємо, що ВООЗ дозволила проводити клінічні випробування казахстанської вакцини.

Джерело UATV
дата 23.09.2020
категорії Наука
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×