У Страсбурзі стартувала весняна сесія ПАРЄ

uatv
19.04.2021
Фото Укрінформ

У Страсбурзі 19-22 квітня проходитиме весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Укрінформ.

Згідно з порядком денним сесії, до делегатів у форматі відеоконференції звернеться канцлер Німеччини Ангела Меркель як голова уряду головуючої у Комітеті міністрів Ради Європи країни.

Окрім цього, виступлять президент Європарламенту Девід Сассолі, президент Молдови Майя Санду та генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.

Під час весняної сесії комісар РЄ з прав людини Дуня Міятович представить доповідь про свою діяльність за 2020 рік.

Серед актуальних питань порядку денного на сесію винесені й термінові дебати про арешт у січні 2021 року російського опозиційного політика Олексія Навального, а також щодо функціонування демократичних інститутів у Туреччині. Ці дебати передбачають ухвалення резолюцій.

За умови включення до порядку денного, ПАРЄ планує обговорити такі питання: “COVID-дозволи або сертифікати: захист основоположних свобод і правові наслідки”, а також “Вірменські полонені та інші в’язні війни”.

Окрім цього, попередньо заплановані дебати про “російську загрозу прагненню миру в Європі”.

Основний порядок денний весняної сесії включає дебати та ухвалення резолюцій щодо бачення Асамблеєю стратегічних пріоритетів Ради Європи, порушення прав людини та необхідності виборчої реформи у Білорусі.

Через карантинні обмеження весняна сесія відбуватиметься у гібридному форматі. Тобто делегати можуть фізично працювати у Страсбурзі, або голосувати дистанційно.

Раніше ПАРЄ підтвердила повноваження російської делегації.

Джерело Укрінформ
дата 19.04.2021
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×