У столиці України відбувся Київський міжнародний економічний форум (ФОТО)

uatv
13.11.2019
Фото надано KIEF

8-9 листопада в КВЦ “Парковий” відбувся Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ). Захід, на якому відбулися 22 панельних дискусії, відвідали близько 2000 учасників і 110 спікерів із 30 країн. Ініціатором форуму стала холдингова компанія UFuture, очолювана підприємцем Василем Хмельницьким. КМЕФ є майданчиком для формування стратегії економічного розвитку України. Форум орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та влади, запозичення кращого світового досвіду, створення “дорожньої карти” розвитку і сприяння конвертації ідей у реальні дії.

Головне питання форуму в 2019 році – майбутнє в мінливому світі. Від бізнесових кейсів до візіонерських ідей – доповідачі КМЕФ розповіли про швидкі зміни економіки під впливом технологій. Підприємці, топ-менеджери, представники міжнародних організацій, аналітики і стратеги компаній під час форуму представили свою думку про ключові проблеми світової та української економіки та способи їхнього вирішення, про Четверту промислову революцію і продуковані нею соціально-економічні наслідки, про кліматичні зміни та їхній вплив на бізнес і соціум.

Форум відкривав президент України Володимир Зеленський, який закликав зарубіжних інвесторів вкладати в українську економіку. Захист інвесторів, збільшення обсягу зовнішніх інвестицій, протидія рейдерству, дерегуляція – ключові пріоритети діяльності нового складу Кабінету міністрів, повідомив учасникам форуму прем’єрміністр Олексій Гончарук, який відкривав другий день заходу.

Спеціальним гостем став китайський підприємець Джек Ма, засновник майданчика електронної комерції Alibaba Group. Це перший візит Джека Ма в Україні. На думку китайського підприємця, основним завданням для України на сьогоднішній день є розвиток приватного сектору економіки й підтримка підприємництва. Джек Ма вважає, що в першу чергу уряду України необхідно покращити інфраструктуру для платежів, інтернет-зв’язок і логістику. Крім того, пан Ма розповів про причини успіху Alibaba Group, де і в чому знаходить мотивацію, а також дав низку практичних порад, починаючи від того, як управляти персоналом і закінчуючи тим, чому і як навчати дітей. “Мій секрет успіху – я цікавлюся майбутнім, ніколи не здаюся і довіряю людям”, – заявив учасникам форуму Джек Ма.

Під час форуму було порушено питання світових торгових воєн і їхнього впливу на економіку України. Зарубіжні експерти, які виступали на панелі “Торгові війни і їхній вплив на міжнародну економіку”, закликали не драматизувати події, звернувши увагу на те, що міжнародної економіки властива турбулентність, а вплив торгових воєн є далеко не вирішальним фактором, що стримує зростання світового ВВП. Водночас українські спікери, котрі представляють бізнес, закликали Кабмін України активніше захищати вітчизняних товаровиробників заходами протекціонізму в умовах розгортання світових торгових воєн.

Тим більше, за оцінками експертів, не за горами нова глобальна економічна криза, яка неминуче позначиться на українській економіці. Про це йшлося на дискусійній панелі “2020: Глобальна економічна криза чи нові можливості?”. Про те, що глобальна криза може початися з будь-якого сектору економіки, говорив віцепрезидент Європейського інвестиційного банку Вазіл Худак. Однак, з точки зору головного економіста й директора департаменту економічних досліджень і статистики Світової організації торгівлі (WTO) Роберта Купмана, головним індикатором кризи є те, що відбувається з торгівлею – якщо вона пішла на спад – криза починається. У свою чергу керуючий директор міжнародної банківської групи Rothschild у країнах СНД Джованні Сальветті, щоб уникнути кризи, порадив більше залучати довгострокові інвестиції. З оптимізмом дивиться в майбутнє міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. Міністр вважає, що саме зараз в країні сформувалися хороші передумови для виходу на траєкторію економічного зростання. За словами міністра, через три роки інфляція в Україні впаде до 5-5,3% річних, а щорічне зростання ВВП становитиме 3,3-3,5%.

Одну з панелей форуму було присвячено кліматичним змінам, які стають все більш значущим чинником моделювання бізнес-процесів. Актуальність теми кліматичних змін пов’язана з тим, що міжнародна спільнота досі не виробила адекватних механізмів протидії даним процесам, а система міжнародного права, регулююча модель взаємодії держав, бізнесу й соціуму з природою і техносферою, піддається ерозії. Спікери акцентували увагу на тому, що кліматичні зміни підштовхнули держави та бізнес-корпорації до впровадження “зелених” технологій, які з плином часу стають одним із драйверів зростання глобальної економіки.

Обговорили на КМЕФ і питання енергетичної безпеки України. На однойменній панелі міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель анонсував зміну енергетичної стратегії України, зробивши акцент на тому, що ключовий пріоритет міністерства на даний момент – укладення довгострокового контракту з РФ на транзит природного газу. Також спікери наголосили на необхідності диверсифікації джерел поставок енергоносіїв в Україну, збільшення власного видобутку викопного палива, збільшення “зеленої” генерації у структурі енергобалансу.

Не обійшли стороною організатори форуму питання іміджу та репутації України на міжнародній арені. Їхнє підвищення – одна з ключових цілей, яку ставлять перед собою організатори в партнери КМЕФ. Репутація в сучасному світі стає фактично новою валютою, самодостатнім економічним фактором, який вносить важливу лепту в успіх держав і бізнесових структур на глобальному рівні. Гостем форуму став співзасновник і операційний директор Reputation Institute Ніколас Джордж Тред. Він акцентував на необхідності створення для України наративу щодо того, чим хоче бути відомою країна в світі. Держава повинна активніше реалізовувати іміджеві проекти, вважає Тред. Його думки перегукуються з ідеями Роберта Говерса, глави International Place Branding Association, який провів панель “Будуємо бренд України разом!“. На думку Говерса, для поліпшення іміджу України необхідно не обмежуватися короткостроковими маркетинговими стратегіями, а комплексно працювати у всіх напрямах – від економіки до локальних активностей і присутності в соцмережах.

У свою чергу Василь Хмельницький, засновник холдингової компанії UFuture, висловив готовність допомагати новій владі покращувати імідж країни на міжнародній арені, підвищувати її інвестиційну привабливість і модернізувати українську економіку. На думку бізнесмена, найважливішим сегментом української економіки, якому необхідно приділити першочергову увагу, є малий і середній бізнес. Холдингова компанія UFuture розвиває проект бізнес-акселератора, націлений на надання всебічної допомоги малому та середньому бізнесу, підтримку інноваційних ідей бізнесу. Експерт закликає великий український бізнес підтримувати подібні ініціативи, які врешті сприятимуть економічному зростанню в Україні в інтересах всіх сегментів бізнесу та суспільства в цілому. Він наголошує, що бізнес повинен не тільки прагнути до збільшення власної капіталізації, а й виконувати соціальну функцію.

Під час заходу Хмельницький також висвітлив 5 трендів майбутнього, які позначаться на всьому людстві, трансформуючи економічний і соціальний ландшафт планети. Дані тренди – розвиток інтернету речей (збільшення кількості об’єктів, які мають доступ до Всесвітньої мережі), урбанізація, зміни клімату, роботизація, становлення Людини 2.0 (чиї внутрішні органи можна буде створювати з допомогою 3D-принтера). На думку Хмельницького, драйвером модернізаційного ривка для української економіки, який допоможе скоротити відставання від найбільш розвинених економік світу, є талановиті та освічені люди. Він навів приклад українського IT-сектору, який зростає за рік на 20-26%. До того ж, вважає Василь Хмельницький, Україні для подолання економічної відсталості необхідно кардинально переглядати підходи до науки, освіти, промисловості, законодавчій роботі, боротьбі з корупцією.

КМЕФ2019, який із 2014 року вже традиційно проводиться в столиці України, став найбільшим за період свого існування. Форум залишається постійним дискусійним майданчиком вироблення стратегічних рішень для українського істеблішменту, бізнесу та соціуму. Організатори прогнозують, що в наступному році форум буде ще масштабнішим і розширить географію учасників.

Джерело UATV
дата 13.11.2019
категорії Новини партнерів
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV