У РФ не вистачить грошей оплатити збиток за окупацію частини України, – представник Президента в Криму

Ще 4 роки тому збиток тільки за незаконну анексію Криму становив 950 млрд грн

08.08.2018
Фото UATV

В Україні хочуть створити міжвідомчий кондиційний орган, який повинен зайнятися стягненням із РФ збитку за руйнування Криму та Донбасу. Цей орган передбачено реінтеграційним законом, прийнятим у січні. Ще 4 роки тому збиток тільки за незаконну анексію Криму становив 950 млрд грн.

Про це журналісти UATV говорили з Постійним представником Президента України в Автономній Республіці Крим Борисом Бабіним.

“Цей орган необхідний, тому що потрібен один підхід, у рамках якого всі органи нестимуть спільну відповідальність і координуватимуть між собою свою роботу. Раніше цим займалося тільки Міністерство юстиції”, – розповів він.

За словами Бабіна, відмінність нового органу буде не лише у зміні формату. Його робота – вирішити, як усе підрахувати, та куди Україна піде з цими розрахунками.

“Також постає питання, в якій валюті рахувати, як порахувати збитки внутрішньо переміщених осіб. На це все потрібно зважати”, – говорить Постійний представник Президента України в АРК.

За його словами, раніше Мін’юст в основному рахував збитки, яких Україна зазнала, втративши контроль над своєю власністю як держава. “Зараз можна говорити і про прямі збитки, і про втрачену вигоду. Ці цифри щодня зростають, тому назвати точну суму збитків наразі важко. І наступне питання: хто, де і як буде відшкодовувати збиток”, – сказав Борис Бабін.

Він зазначив, що на сьогодні немає міжнародного органу, який міг би ухвалити обов’язкове рішення для виконання РФ.  “Понад те, ми бачимо позицію Росії, яка нічого не робить, навіть якщо її вже зобов’язали виплатити збиток”, – наголосив представник Президента.

Але, за його словами, Україні все одно потрібно підраховувати збитки, бо будь-яка війна закінчується, і ми, будучи жертвою агресії, потерпілою стороною, повинні отримати компенсацію. Він зазначив, сума збитку може виявитися настільки великою, що у РФ навіть не вистачить на це коштів.

“Ми повинні розраховувати питання репарації, порядок їхнього отримання та формат. Також ми повинні вирішити, якою буде доля майна, незаконно створеного окупантами в Криму. На той момент, коли все закінчиться, ми повинні бути готові показати, скільки РФ зобов’язана виплатити Україні, та навіть підготувати механізми для виплати”, – підсумував Бабін.

Телеверсію інтерв’ю з Постійним представником Президента України в Автономній Республіці Крим Борисом Бабіним дивіться 8 серпня о 19:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Наталія МАРЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 08.08.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV