У Польщу на ексгумаційні роботи поїхав український експерт

Інститут національної пам’яті Польщі має намір з’ясувати, чи поховані члени УПА на кладовищі під Перемишлем

uatv
24.05.2018

Фото з сайта УНН

Українські фахівці отримали від польського Інституту національної пам’яті запрошення взяти участь у дослідницьких роботах на кладовищі в Грушовичах поблизу Перемишля у Польщі.

Як передає УНН, від України у цих заходах бере участь секретар державної комісії з питань увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета. Про те, що його долучили до ексгумаційних робіт у Грушовичах, де знесли пам’ятник воїнам УПА, повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, який займається врегулюванням спірних українсько-польських історичних питань.

“Пристрасті вгамовуються, починаємо реалізовувати спільні ініціативи в україно-польських стосунках. Секретар державної комісії з питань увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета у Польщі бере участь у пошукових роботах польського ІПН”, – повідомив Розенко.

24 травня Інститут національної пам’яті Польщі запланував почати ексгумацію останків у польському селі Грушовичі, щоби з’ясувати, чи поховані там члени УПА.

Після знесення у 2017 році пам’ятника в Грушовичах Український інститут національної пам’яті заборонив ексгумацію і легалізацію пам’яті польських жертв на території України. Питання вшанування пам’яті жертв польсько-українських конфліктів є предметом переговорів міжнародної комісії під керівництвом віце-прем’єра, міністра культури й національної спадщини Польщі Петра Глінського та віце-прем’єра України Павла Розенка.

Остання зустріч комісії відбулася у лютому поточного року.

Джерело УНН
дата 24.05.2018
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV