У МЗС України закликали світ засудити Росію за затримання кримських татар

До затриманих Мустафаєва та Смаїлова не пускають адвокатів

uatv
22.05.2018

Фото Укрінформ-UATV

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку із незаконним затриманням в окупованому Росією Криму громадян України Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.

Про це йдеться на сайті МЗС.

За інформацією Міністерства, під час обшуків, які передували затриманню  Мустафаєва, Смаїлова та їхніх рідних чинився психологічний тиск, а у доступі адвокатів до них російськими окупантами було відмовлено. РФ планує долучити їх до так званої “справи Хізб-ут-Тахрір”.

“Закликаємо міжнародну спільноту засудити цю ганебну практику, яка, поряд із російською підтримкою терористів на Донбасі, показує справжню ціну заявам Кремля про “російський внесок” у міжнародну боротьбу з тероризмом. Очікуємо від наших міжнародних партнерів посилення політико-дипломатичного тиску на державу-агресора з метою звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України”, – йдеться у повідомленні.

Також МЗС вимагає від РФ негайно припинити політично вмотивоване переслідування представників кримськотатарського народу, звільнити Сервера Мустафаєва, Едема Смаїлова та всіх інших незаконно утримуваних громадян України.

Нагадаємо, 21 травня ФСБ РФ заявила про викриття в Криму “екстремістської групи”, нібито створеної помічником депутата Ради Мустафи Джемілєва Ерола Велієва за вказівкою лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

У російському відомстві запевняють, що “екстремісти планували злочини для залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на півострові”.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров називає заяву ФСБ Росії про “створення екстремістської групи” в тимчасово окупованому Криму спробою дискредитувати Меджліс кримськотатарського народу перед міжнародною спільнотою.

Джерело UATV
дата22.05.2018
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×