У МОЗ розповіли, як розбудовуватимуть систему трансплантації України до 2023 року

uatv
09.08.2020
Фото UATV

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час щоденного брифінгу презентував стратегію розбудови системи трансплантації України до 2023 року.

Про це повідомляє UATV з посиланням на пресслужбу МОЗ.

Зокрема, Степанов розповів про основні пріоритети відомства у цій сфері.

“Пріоритетами МОЗ є збільшення кількості трансплантацій, а саме: розширення видів органної трансплантації, збільшення кількості трансплантацій кісткового мозку, розбудова Центру трансплант-координації, забезпечення логістики перевезення трансплантатів, зокрема із залученням цивільної авіації, авіаційного транспорту ДСНС, автотранспорту Національної поліції; а також професійний розвиток вітчизняних фахівців”, – сказав очільник МОЗ.

У цій сфері є низка проблем, які заважають розвиватися сфері органної трансплантації та трансплантації кісткового мозку. Серед них – відсутність протоколів лікування і чітких показів для проведення трансплантації. Крім цього, не вистачає кваліфікованого персоналу, який має досвід проведення трансплантацій. У міністерстві розробили механізм із подолання цих проблем.

“Вже у 2021 році ми очікуємо на збільшення кількості трансплантацій нирок у 3 рази, печінки – у 4 рази, серця – у 8 разів”, – зазначив Степанов.

У міністерстві також додали, що реалізація програми вже почалася. Так, станом на сьогодні участь у пілотному проєкті щодо розвитку системи трансплантації в Україні беруть уже 24 медичні заклади.

Раніше повідомлялося, що у МОЗ з’явиться новий підрозділ для вирішення питань трансплантації і лікування за кордоном.

Читайте також: В Україні з 2021 року планують запустити єдину систему трансплантацій, – Степанов (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 09.08.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×