У МОЗ розповіли про “плюси” впровадження нової системи закупівель ліків (ВІДЕО)

Скрін із відео

П’ять років тому, до того як почалася реформа, 95% медикаментів купували у місцевих постачальників. Тепер же 70% придбань –безпосередньо у виробників. Завдяки цьому, зокрема, вдалося знизити ціни на ліки.

Про це у спецінтерв’ю UATV з Канади заявила Ірина Литовченко, генеральний директор департаменту стратегічного планування Міністерства охорони здоров’я України.

“Це дуже позначається на цінах. Ми змогли знизити ціни і зберегти більш ніж 40% наявного бюджету. Але міжнародні партнери, з якими ми працюємо, все ще отримують деяку суму як оплату за свої послуги. Саме тому ми хочемо, щоб у нас був місцевий офіс закупівель, адже тоді не доведеться платити досить велику суму. Це також дасть можливість працювати із закупівлями по країні не тільки для державних програм, а й індивідуально для лікарень. Вони обговорюватимуть умови з виробниками, встановлюватимуть ціни, і тоді кожна лікарня зможе купувати медикаменти за заздалегідь встановленою ціною”, – каже гостя студії.

Литовченко зазначила, що таку ж систему хочуть використовувати і при купівлі обладнання.

Крім цього, чиновниця розповіла про офіс державних закупівель, який нещодавно запустили.

“Він ще не функціонує на повну силу, але буде повністю готовий до роботи до кінця наступного року. Зараз вони займаються тим, щоб налагодити зв’язок з міжнародними експертами й запустити процес всередині системи. Ми надали їм три державних програми. Вони вчитимуться робити закупки за цими програмами”, – говорить Литовченко.

У міністерстві зазначили, що також намагаються отримати нове фінансування, щоб розпочати будувати нові лікарні в кожному регіоні й дотриматися досить високого рівня охорони здоров’я послуг у цих установах.

“Чи була якась розмова з президентом, парламентом, може, з лідерами політичних партій, стосовно підтримки цієї реформи?”, – запитав журналіст.

“Ми намагаємося пояснити їм логіку цієї реформи, допомагаємо налагодити діалог з організаціями, які допомагають пацієнтам, адміністраціями лікарень, лікарями, тому що саме вони можуть найбільше розповісти про реформу, а її результати стосуються передусім їх. Саме вони комунікують замість нас”, – відповіла Литовченко.

Раніше Міністерство охорони здоров’я оприлюднило для громадського обговорення проект наказу, згідно з яким в Україні перевага буде віддаватися не ін’єкційним (пероральним) формам лікарських засобів.

Прямий ефір