У Москві активісти пікетували за деокупацію Криму (ФОТО)

uatv
19.08.2019
Фото Facebook Ольгица Вишневецька

У столиці РФ на Арбаті відбулися одиночні пікети активістів російської ініціативи “Стратегія-18“, які виступили з вимогою деокупації Кримського півострова та звільнення українських моряків і політв’язнів зі “списку Сенцова”.

Про це повідомила учасниця ініціативи, російська активістка Віра Лаврешина у Facebook, інформує UATV.

“Не втрачаємо надії налагодити діалог з жителями столиці (Росії, – ред.) про неминуче повернення Криму. В усякому разі, перестали кидатися з кулаками, дізнавшись від нас, що доведеться повертати Крим Україні згідно із законом, та, що важливо, кримським татарам. Необхідна кримськотатарська автономія, щоби зберегти цей самобутній і мужній народ”, – сказала активістка.

Крім цього, учасники ініціативи “Стратегія-18” пікетували у підтримку важкохворих Едема Бекірова й Павла Гриба. Активісти зазначають, що протести триватимуть доти, поки не буде досягнуто поставленої мети.

Після попередніх масових протестів у Москві, коли поліція била й затримувала активістів, цього разу правоохоронці поводилися досить стримано, зазначила Віра Лаврешина.

“Після масового побиття москвичів на суботніх прогулянках настало тимчасове “пом’якшення норову” поліцейських. Звичайно, на арбатському перехресті чергували кілька патрульних машин. Але “космонавтів” (співробітників підрозділу ОМОН, – ред.) ніде видно не було. І ніхто не намагався нас відстежувати чи бити”, – додала активістка.

Ініціатива “Стратегія-18” утворилася після того, як російські активісти з Москви й Санкт-Петербурга об’єдналися на честь дня депортації кримських татар 18 травня 1944 року. Тепер 18 числа кожного місяця учасники ініціативи пікетують на вулицях російської столиці з метою розповісти про ситуацію в незаконно анексованому Криму, інформувати російське суспільство про факти порушення прав і свобод людини.

Нагадаємо, минулої суботи, 17 серпня, у Москві та Санкт-Петербурзі відбулися одиночні пікети “за чесні вибори та проти політичних репресій”.

Джерело UATV
дата 19.08.2019
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV