У Молдові Конституційний суд відсторонив Додона з посади президента

uatv
09.06.2019
Фото АР

Сьогодні, 9 червня, Конституційних суд Молдови прийняв рішення про тимчасове відсторонення Ігоря Додона з посади президента країни. Його обов’язки виконуватиме екс-прем’єр Павло Філіп.

Про це повідомляє Громадське.

Таке рішення у суді пояснили тим, что Додон відмовився розпустити парламент. У КС запевнили, що рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

Демпартія не збирається мирно передавати владу законному парламентській більшості і законному уряду. І це попри те, що вчорашні процеси у парламенті і новий сформований уряд зустріли підтримку переважної більшості громадян і були визнані нашими зовнішніми партнерами з Заходу і Сходу”, – написав Ігор Додон напередодні відсторонення.

Після цього він закликав ЄС та інших партнерів забезпечити мирне передачу влади. 

Нагадаємо, що після парламентських виборів у Молдові жодна партія не набрала необхідну кількість голосів, щоб отримати більшість. Тоді проросійська партія Додона об’єдналась з проєвропейською силою і створила новий уряд. Решта виступили проти такої коаліції. У цей же час Демпартія заявила про захоплення влади. У Кишиневі невідомі особи заблокували будівлі низки державних установ та встановили біля них палатки.

Джерело Громадське
дата 09.06.2019
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×