У Мін’юсті розповіли, яких результатів очікують від нового позову до ЄСПЛ проти РФ

Україна зібрала за три місяці 3 тисячі сторінок доказів порушення прав людини Росією

uatv
14.08.2018

 Фото Facebook Павло Петренко

“За період підготовки заяви ми зібрали величезну кількість доказів того, що російська влада порушує основоположні норми Конвенції з прав людини щодо заборони катування, гарантування прав на свободу та особисту недоторканість, прав на справедливий суд і свободу вираження поглядів, зібрань та об’єднань”, – розповів міністр юстиції Павло Петренко, пише Український інтерес.

За його словами, Україна, подаючи цю заяву, вирішує одразу два ключові завдання: переведення питання з політичної площини у правову та встановлення відповідальності РФ за порушення прав українських політв’язнів.

“Окрім цього, ми забезпечимо привернення додаткової уваги міжнародної спільноти до порушень прав громадян України Російською Федерацією та надамо широкій громадськості інформацію про масштаби, масовість та систематичність таких порушень. З моменту подачі позову ми розраховуємо, що ЄСПЛ досить оперативно розглядатиме його. Будемо звертатися, щоб його визнали пріоритетним”, – наголосив міністр.

Нагадаємо, 10 серпня Україна  подала шосту міжнародну заяву проти Росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) На 130 сторінках документа описані порушення щодо 71 українського політв’язня.

Раніше Павло Петренко розповів, що позов України до ЄСПЛ проти РФ – аргумент для персональних санкцій проти російських чиновників, які причетні до порушення прав українців в Криму та у РФ.

Джерело Український інтерес
дата 14.08.2018
категорії Новини партнерів, Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV