У Мінсоцполітики розповіли, як контролюють виплати пенсій внутрішнім переселенцям

На окупованих територіях проживає 1,2 млн пенсіонерів

uatv
15.08.2018
Фото Радіо Свобода

З 1,2 млн пенсіонерів, які живуть на тимчасово окупованій території Донбасу, 1,1 млн – хоч раз звернулися до Пенсійного фонду та отримали пенсію, розповів в інтерв’ю UATV заступник Міністра соціальної політики України Микола Шамбір.

Він зазначив, що 10,2 млн українців вже отримали підвищення пенсій. “Деякі отримали дуже невелике підвищення, на це вплинули два фактори – стаж і заробітна плата. В залежності від того, скільки людина платила внесків тоді – таку пенсію вона і отримує зараз”, – сказав заступник міністра.

Шамбір заявив, що виплата пенсій ускладнюється для пенсіонерів, які живуть на тимчасово-окупованих територіях. Він наголосив, що міністерство розробило спеціальний механізм виплати пенсій для цих людей.

“Потрібно зареєструватися, стати на облік як ВПО і оформити виплати в будь-якому пенсійному фонді на території України”, – розповів Шамбір.

“Як тільки людина перетинає лінію розмежування – ми не маємо про неї інформації, так як немає зворотного зв’язку. Ми змушені зупиняти виплати якщо людина більше 60 днів перебуває на непідконтрольній території”, – сказав заступник міністра.

Чиновник додав, що більш складна ситуація з тими, хто з інших причин не може покинути окуповані території – людьми з інвалідністю. “Інформація про цих людей у нас є і як тільки вони з’являються на нашій території – ми готові виплатити пенсію, але, на жаль, можливості платити на окуповані території у нас немає”, – сказав Шамбір.

Телеверсію інтерв’ю з заступником міністра соцполітики України Миколою Шамбірем дивіться 15 серпня в 21:00 у програмі “Лицом к лицом” на UATV.

Наталія МАРЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 15.08.2018
категорії Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV